Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Konec superhrubé mzdy

Konec superhrubé mzdy

Ministryně financí se znovu pokusí prosadit zrušení superhrubé mzdy. Návrh předloží koalici do konce června.

Chybějící miliardy

Chybějící miliardy

Stav rozpočtu může případné snížení odvodů pro víc než 4 miliony zaměstnanců zhatit. Konec superhrubé mzdy by v roce 2021 znamenal výpadek přes 20 miliard. A ministerstvo financí přiznává, že kvůli zpomalujícímu se tempu ekonomiky neporostou příjmy státu tak rychle jako dřív.

Vládní výdaje

Vládní výdaje

Snížení daní je jedním z nejdražších plánů druhého kabinetu Andreje Babiše. Státní rozpočet by tratil víc než 15 miliard - ty krajské a obecní dalších 7. Na volební rok má přitom vláda nákladné plány.

Protesty žlutých vest

Protesty žlutých vest

Žluté vesty znovu v ulicích Paříže a dalších francouzských měst. Tentokrát vedle nespokojenosti se sociální politikou prezidenta Macrona vyjadřují nelibost nad tím, kolik peněz se během pár dní vybralo na rekonstrukci katedrály Notre-Dame.

Babiš nerezignuje

Babiš nerezignuje

Andrej Babiš nerezignuje, ani kdyby byl obžalován v kauze Čapí hnízdo, řekl to v rozhovoru pro MF Dnes.

Smrt severoirské novinářky

Smrt severoirské novinářky

Kvůli smrti novinářky v Severním Irsku zadrželi detektivové 2 muže - osmnácti- a devatenáctiletého. Lyra McKeeyová zemřela v noci na pátek, když v Londonderry sledovala nepokoje po zátahu policistů - právě na ně a přihlížející mířila střela, která ji zabila.

Bourání na D1

Bourání na D1

Z D1 zmizel další starý nadjezd – na 121. kilometru. Dálnice byla kvůli bourání od pátku večer do dnešního dopoledne úplně zavřená - celkem přes 13 hodin.

Snášení Faltusova mostu

Snášení Faltusova mostu

První svařovaný příhradový most v někdejším Československu v noci po téměř devadesáti letech zmizel z místa nad tratí z Plzně do Domažlic. Konstrukce Františka Faltuse z roku 1931 spojovala areály plzeňské Škodovky.

Vnitro o extremismu

Vnitro o extremismu

Kriminalita na internetu a dezinformace - dva směry, na které se chce letos zaměřit ministerstvo vnitra v rámci boje s extremismem. Hodlá proto víc monitorovat sociální sítě a počítá se zavedením elektronického trestního oznámení.

Ukrajina před volbami

Ukrajina před volbami

Na Ukrajině začne druhé kolo prezidentských voleb. Lidé se rozhodují mezi hercem Volodymyrem Zelenským a Petrem Porošenkem.

Vyšší důchody

Vyšší důchody

Průměrný starobní důchod byl ke konci března 13 377 korun. Oproti závěru loňského roku se částka zvýšila o skoro 960 korun.

Operace Spelter

Operace Spelter

Před 75 lety vrcholila v italském Bari příprava československých parašutistů ze skupiny Spelter. Patřili do třetí vlny výsadků vyslaných na území takzvaného protektorátu z Velké Británie.

Dražba zámku

Dražba zámku

Další pokus státu o prodej zámku v Načeradci na Benešovsku. Už šestá dražba se bude konat 15. května, při předchozích se kupec nenašel. Minimální cena je stanovena na 17 a půl milionu korun.

Léčivý Eliášův oheň

Léčivý Eliášův oheň

Výboje nízkoenergetického plazmatu - dřív se jim říkalo oheň svatého Eliáše. Vědci jeho pomocí zkoušejí léčit. Například plísně napadající lidskou pokožku.

Tresty za neplacení výživného

Tresty za neplacení výživného

Ministerstvo spravedlnosti chce, aby bylo možné neplatičům alimentů zabavovat další doklady. Třeba zbrojní nebo pilotní průkazy. Důvodem je dobrá zkušenost s pozastavováním řidičáků.

Průzkum o rodinné politice

Průzkum o rodinné politice

CVVM zjišťovalo, jak vnímají rodinnou politiku obyvatelé Česka.

Výstraha před požáry

Výstraha před požáry

Napříč Českem hrozí požáry. Varování před nimi vydali meteorologové kvůli suchu. V Praze kvůli tomu do odvolání zakázali kouřit nebo rozdělávat ohně v parcích, zahradách a lesích. V posledních dnech zasahují hasiči častěji, než je obvyklé.

Požár v Orlických horách

Požár v Orlických horách

Živý vstup Veroniky Skřivanové.

Egyptské referendum

Egyptské referendum

Egypťané rozhodují, jestli nechají prezidenta Sísího vládnout až do roku 2030. Počítá s tím změna ústavy, která má o dva roky prodloužit současný čtyřletý mandát a umožnit, aby se ucházel o další.

Spory o kácení v národní rezervaci Břehyně Pecopala

Spory o kácení v národní rezervaci Břehyně Pecopala

Do národní přírodní rezervace Břehyně Pecopala na Českolipsku lidé kvůli přísné ochraně nesmějí – dřevorubci a jejich stroje ano. Ministerstvo životního prostředí udělilo výjimku kvůli kůrovci. K nelibosti ekologů.

Lekce bezpečné jízdy

Lekce bezpečné jízdy

Příznivé počasí láká motorkáře - jejich nehody ale mívají tragické následky. Letos jich na silnicích zatím zahynulo osm. Počet se tak blíží loňským číslům, kdy za čtyři měsíce zemřelo 13 lidí.

Zdražování elektřiny

Zdražování elektřiny

Elektřina podle statistiků zdražuje nejrychleji za posledních sedm let. Zvýšení cen teď oznámil i poslední z velkých distributorů - Pražská energetika.

Vývoj ceny elektřiny

Vývoj ceny elektřiny

Energie prodražuje hlavně růst cen elektřiny na burze. Tam její hodnota za rok stoupla až o třetinu. Zákazníci to většinou poznali už ve vyúčtování za minulý rok a znovu to pocítí i za ten letošní.

Výpočet zdražení

Výpočet zdražení

Jak konkrétně může letošní zdražení na domácnosti dopadnout?

Přeplatky za topení

Přeplatky za topení

Uplynulá zima patřila podle Teplárenského sdružení k nejteplejším v poslední dekádě.

UV záření na horách

UV záření na horách

Živý vstup Aleny Zárybnické.

Polsko před eurovolbami

Polsko před eurovolbami

Polsko prožívá mimořádně intenzivní kampaň před evropskými volbami. Vládnoucí Právo a spravedlnost přichází se sociálními balíčky. Opozice volá po změně a kabinet obviňuje z porušování zásad demokracie.

Masakr na Valašsku

Masakr na Valašsku

Uplynulo 74 let od hromadné vraždy 18 obyvatel Prlova na Zlínsku. Komando SS se takto krutě pomstilo obyvatelům valašských samot za pomoc partyzánům.

Miss Exitus

Miss Exitus

Nový román Aleše Palána, autora bestselleru o šumavských samotářích, tentokrát z prostředí hospicu.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD