Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Schůzka nejvyšších ústavních činitelů

Poprvé od vydání prohlášení čtyř ústavních činitelů k Číně se všichni aktéři sešli na pražském hradě s prezidentem k jednání o zahraniční politice. Všichni prohlásili, že tématem nebyl vztah Česka k Číně.

Vládní postoj k Číně

Hostem Událostí je ministr obrany Martin Stropnický /ANO/.

Spor o status čínského hospodářství

Jedna z oblastí, ve které se Miloš Zeman s vládou na téma Čína neshodnou je, zda jí přiznat status tržní ekonomiky. Zatímco prezident to podporuje, proti je nejen kabinet ale také odbory.

Rekordní přebytek státního hospodaření

Letošní rozpočtový přebytek totiž během října stoupl na téměř 100 miliard korun. To je bezmála o 130 miliard lepší číslo než loni a nejlepší výsledek v české historii. Vláda těží z rychle rostoucí ekonomiky, nízké nezaměstnanosti a také vyššího výběru dan

Měsíc do EET pro restaurace a hotely

Už jen jeden měsíc a elektronická evidence tržeb začne v Česku platit pro hoteliéry a restauratéry. Zkušební provoz se ale spouští už dnes. Podnikatelé si tak EET mohou vyzkoušet v předstihu a případné nedostatky doladit bez jakýchkoli sankcí.

Favorité předvolebních průzkumů

Ze skoro vyhraného boje demokratické kandidátky Clintonové je napínavý thriller. Jeden z uznávaných voličských průzkumů přiřkl po dlouhé době vedení republikánu Trumpovi.

Zachránce Židů prohlášen po 71 letech za mrtvého

Po 71 letech prohlásily švédské úřady Raoula Wallenberga za mrtvého, od zatčení sovětskou kontrarzovědkou v roce 1945 o něm nebyly žádné zprávy. Bývalý diplomat zachránil nejméně 20 tisíc maďarských Židů před koncentračními tábory.

Výslechy v kauze reorganizace policie

Bývalý detektiv ÚOOZ Jiří Komárek dokončil výpověď před sněmovní vyšetřovací komisí k reorganizaci policie. Právě on před časem obvinil prezidenta sboru Tomáše Tuhého z brutálního úniku informací.

Rozpad koalice v Jihlavě

Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.

Pokus o útěk Radovana Krejčíře

Radovan Krejčíř se podle jihoafrických médií znovu pokusil uprchnout z vězení. Úřady ho proto převezly do jiné káznice a ostrahu zvýšily na maximum.

Poslední návštěva ve vile Karla Čapka

Poslední příležitost vidět původní interiér bytu Karla Čapka nabídla radnice Prahy 10. Polovinu vily obou bratrů odkoupila před třemi lety.

Kým byl Milan Andres?

Místopředseda Českého svazu bojovníků za svobodu Milan Andres popřel, že za minulého režimu řídil donašeče v armádě. Co přesně bylo náplní jeho práce ve vojenské kontrarozvědce, ale neřekl.

Opravna letadel v zisku

Zvyšování výroby a nabírání nových zaměstnanců. Dva měsíce po ukončení insolvenčního řízení opravna letadel Job Air v Mošnově znovu roste a vydělává.

Přípravy skiareálů na start sezony

Češi si letos na tuzemských horách zalyžují zhruba za stejné peníze jako loni. Podle asociace horských středisek zdraží skipasy v průměru jen o procento.

Nové tresty za dopravní prohřešky

Novelu silničního zákona, která upravuje výši pokut a bodů má ministerstvo dopravy kompletně připravenou. Dnes ji oficiálně představilo poslancům hospodářského výboru. Zákon přijali bez větší kritiky. Teď začně legislativní kolečeko.

Pokutování za rychlou jízdu

Pokutování za rychlou jízdu má svoje kritiky - podle nich takový trest bezpečnost provozu nijak nezvyšují.

Povinné kontroly kotlů

Úřady budou moci kontrolovat, čím lidi doma topí v kotlích. Novelu o ochraně ovzduší podepsal prezident Zeman. Prověrky umožňuje od ledna.

Vyšší platy pro učitele učitelů

Téměř jedna miliarda korun poputuje v příštím akademickém roce na pedagogické fakulty. Peníze by školy z části měly využít na platy pracovníků. Podle ministerstva školství si totiž zaměstnanci těchto fakult vydělávají méně než jinde.

Bitva o Mosul

Irácká armáda narazila v Mosulu na tuhý odpor islamistů. Na vládní síly nastražili množství výbušnin. Přesto si speciální jednotky připsaly úspěch - obsadily budovu státní televize.

Skandál kolem jihokorejské prezidentky

Pozice jihokorejské prezidentky v ohrožení - tisíce lidí žádají, aby odstoupila - protože do státních záležitostí nechala zasahovat blízkou přítelkyni. Tu vyšetřuje policie kvůli podezření, že směňovala vliv za peníze od velkých firem.

Cenové zpřístupnění biologické léčby pacientům

Moderní biologická léčba využívaná například u rakoviny nebo roztroušené sklerózy, by podle ministra zdravotnictví mohla být přístupnější. Dosáhnout toho chce snížením cen jednotlivých medikamentů.

Nevýhodné spekulace s byty

Koupili si byty, platí účty, a přesto mohou skončit na ulici. Odhadem stovky rodin žijí v domech, kterým hrozí bankrot. Hlavně na severozápadě Čech. Společenství vlastníků táhnou k zemi spekulanti, kteří byty pronajímají sociálně slabým.

Čínská stíhačka Modrý drak

Čínská stíhačka J20 se představila veřejnosti. Stroj s přízviskem Modrý drak má být vybavený technologií, která ho maskuje před detektory radarů.

Klub surfařů ve válečné zóně

Navzdory nepřátelství, které už vyústilo v mnoho konfliktů, se mezi Izraelem a Palestinou dají zaznamenat i momenty porozumění.

Manekýnou po rakovině prsu

12 žen, jejichž život změnila rakovina prsu - 12 předních českých návrhářek - výsledkem jejich spolupráce byla módní přehlídka, která se stala součástí letošního Designbloku.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD