45 minut

21. červen 2014

Obsah dílu

Vyšší cena za teplo — Rusko-ukrajinské napětí — Pochod v Iráku — Noví členové parlamentu — Schůzka evropských socialistů — Nehody motorkářů — Nedostatek dálničních odpočívadel — Silniční kontroly — Děti pomáhají šikanovaným spolužákům — Divadelní novinky: Cena facky aneb Gottwaldovy boty — Kauza Mostecká uhelná — 65 let od smrti generála Píky — Transplantace kostní dřeně — Bulharsko sužují povodně — Život bez mobilního telefonu — Kontrola aut před dovolenou — Lázně po krizi — Další pomoc pro trvale postižené — Lázně po krizi — Kontroverzní jez na Labi opět ve hře — Putin podporuje příměří na Ukrajině — 70. let od bombardování Bratislavy — Vojenská střelba do vlastních řad — Slavnosti pětilisté růže — Digitalizace největší knihovny na světě

Části dílu

00:34
Vyšší cena za teplo
  Domácnosti zaplatí za to, že vláda zvýší hornické poplatky. Zdražování uhlí a tudíž i tepla očekává Unie těžařů.
  04:32
  Rusko-ukrajinské napětí
   Na východní Ukrajině se bojuje bez ohledu na vládou jednostranně vyhlášené příměří. Podle ukrajinských úřadů zaútočili proruští separatisté na pozice armády na několika místech.
   06:34
   Pochod v Iráku
    Tisíce šiítských bojovníků pochodovaly iráckým Bagdádem. K demonstraci síly je vyzval duchovní Muktada Sadr.
    06:57
    Noví členové parlamentu
     Parlament v těchto dnech opouštějí zástupci Česka, kteří byli zvoleni do europarlamentu. Zatímco do dolní komory usednou náhradníci z kandidátních listin, do té horní ho musí za Jaromíra Štětinu vybrat voliči.
     09:49
     Schůzka evropských socialistů
      Živý vstup zpravodaje Petra Zavadila.
      11:37
      Nehody motorkářů
       Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové.
       12:58
       Nedostatek dálničních odpočívadel
        Po tuzemských dálnicích jezdí denně desítky tisíc kamionů. Odpočívadla ale nabízejí jen dva a půl tisíce míst. Kam zaparkovat, má řidičům poradit připravovaná mobilní aplikace.
        14:48
        Silniční kontroly
         Skoro 400 pokut bezmála za čtvrt milionu korun rozdali policisti při noční akci na pražské Jižní spojce.
         15:06
         Děti pomáhají šikanovaným spolužákům
          Mladí bojovníci proti šikaně nastupují do škol, po vzoru Británie se i v tuzemsku rozjíždí projekt, který ji má úplně vymýtit.
          16:53
          Divadelní novinky: Cena facky aneb Gottwaldovy boty
           Násilná kolektivizace, mučení v komunistické věznici, neschopnost potrestat viníky útlaku z 50. let, to vše odráží divadelní inscenace Cena facky aneb Gottwaldovy boty.
           19:25
           Kauza Mostecká uhelná
            Česko se už dostalo ke klíčovým pasážím rozsudku švýcarského soudu ke kauze Mostecké uhelné společnosti. Ty mu mohou pomoci při získání části ze 14 miliard zablokovaných na tamních účtech.
            21:48
            65 let od smrti generála Píky
             Uplynulo pětašedesát let od smrti generála Heliodora Píky. V době komunistického režimu byl obviněn z velezrady a stal se obětí justiční vraždy.
             22:52
             Transplantace kostní dřeně
              Transplantace kostní dřeně u dětí už lékaři provádějí 25 let. Výročí oslavili spolu se svými pacienty, z nichž řada už má vlastní děti.
              24:41
              Bulharsko sužují povodně
               Bulharsko dál bojuje s bleskovými povodněmi. Nepřežilo je zatím 14 lidí. Nejhorší situace je v okolí Varny. Záchranáři před živlem evakuovali taky 1200 turistů z letoviska Albena.
               25:14
               Život bez mobilního telefonu
                Osmnáct let po spuštění první mobilní sítě jsou v Česku stále místa bez signálu. Ve městech v podzemních prostorách, na venkově jde především o odlehlé lesní porosty.
                27:29
                Kontrola aut před dovolenou
                 Stovky řidičů míří do autoservisů před letní dovolenou, ať už v tuzemsku nebo zahraničí nechávají prohlédnout své auto.
                 29:36
                 Lázně po krizi
                  Do českých lázní se vracejí lidé. Začátek letošní sezony obrací trend: dva předchozí roky byly totiž pro většinu léčebných zařízení kritické.
                  32:35
                  Další pomoc pro trvale postižené
                   Rehabilitační ústav V Kladrubech teď má další cennou pomůcku - moderní robotický rehabilitační stůl. Ten za dva a půl milionu koupil nadační fond Regibase.
                   34:37
                   Lázně po krizi
                    Za léčbou i lázeňskou péčí by do Česka mělo v budoucnu jezdit víc cizinců, na právě končící cestě po Číně o to mimo jiné usiluje ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.
                    34:49
                    Kontroverzní jez na Labi opět ve hře
                     Ministerstvo dopravy chce po letech stavět kontroverzní jez u Děčína. Souhlas rezortu životního prostředí chce získat do konce roku. Potřebné čtyři miliardy prý dokáže zajistit.
                     36:40
                     Putin podporuje příměří na Ukrajině
                      Ruský prezident Vladimir Putin podporuje příměří, které na východní Ukrajině vyhlásil její prezident Petro Porošenko.
                      37:04
                      70. let od bombardování Bratislavy
                       Před 70ti lety bombardovala spojenecká letadla Bratislavu. Nálet cílil na rafinérii Apollo, která dodávala pohonné hmoty pro německou válečnou mašinérii.
                       39:22
                       Vojenská střelba do vlastních řad
                        Pět členů své jednotky zastřelil jihokorejský voják u přísně střežebí hranice s KLDR. Dalších pět druhů zranil, pak z místa ozbrojený utekl. Úřady po něm intenzivně pátrají, motiv činu není jasný.
                        39:40
                        Slavnosti pětilisté růže
                         Historické Slavnosti pětilisté růže otevírají tento víkend letní turistickou sezónu v Českém Krumlově. Díky historickému centru, které je na seznamu Unesco, patří město mezi nejnavštěvovanější destinace v republice.
                         41:21
                         Digitalizace největší knihovny na světě
                          Americká Knihovna Kongresu, největší na světě, odstartovala obrovský projekt digitalizace. Chce zpřístupnit miliony filmových, televizních a zvukových nahrávek, které má v archivu, badatelům a pak i veřejnosti na internetu.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          22. červen 2014

                          Přehled dílů

                          Stopáž49 minut

                          3. březen

                          Bydlení na vesnicích — Zájem lidí o život na vsi — Místo pracoviště — Rozhovory o příměří v Gaze — Republikánské primárky — Propad dolu v Hůrce — Vývoj cen komodit — Ceny plynu a elektřiny — Policejní manévry kvůli fotbalu — Zmizelý let MH370 — Pátrání po členech RAFu — To se vysvětlí, soudruzi! — Odškodnění za očkování proti covidu — Vývoj mezd v r. 2023 — Sněhová bouře v Kalifornii — 30 let od zpřístupnění svazků StB — Rekordně teplý den — Srážky aut s vlky — Mezinárodní den sluch — Porucha vládního letadla — Aktivity Felixe Ikoňikova v Karlových Varech — Čistý zisk tří největších bank v Česku — Vytírání mníka jednovousého — Demolice mostu — Slezština jako regionální jazyk — Nehoda na železničním přejezdu ve Zlíně — Nové postupy v léčbě ortopedických pacientů — Czech Grand Design

                          3. 3. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          3. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          3. 3. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          2. březen

                          Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                          2. 3. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          2. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          2. 3. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          1. březen

                          Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky na střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Ve Štětíně najel řidič do lidí — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                          1. 3. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          1. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          1. 3. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          29. únor

                          Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                          29. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          29. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          28. únor

                          Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                          28. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          28. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 2. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám