45 minut

11. ledna 2014

Obsah dílu

Headlines — Z ministrů náměstci — Zákon o státní službě — Zemřel Ariel Šaron — Výběrová řízení na informační technologie — Nové investiční projekty — Doplňovací volby do Senátu ve Zlíně — Kyjevem otřásly nové nepokoje — Neplatiči mýtného — Ledové sochy na Pustevnách — Likvidace vánočních stromků — Půjčování banánových krabic — Chudoba českých dětí — Chudoba českých dětí — Nové způsoby placení — Protesty v Řecku — Pravidla pro psaní velkých písmen v češtině — Naplno odstartovala plesová sezona

Části dílu

00:00
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv.
    00:38
    Z ministrů náměstci
    Z ministrů náměstci
      Někteří z Rusnokových ministrů možná najdou práci i v Sobotkově vládě. Jako náměstky by je tam rád viděl prezident Miloš Zeman.
      03:37
      Zákon o státní službě
      Zákon o státní službě
        Konec politikaření na ministerstvech - to je cíl novely zákona o státní službě. Počítá s novým postem generálního ředitele státní služby, který by personálie, ale třeba i odměny nebo odchodné na jednotlivých resortech hlídal.
        06:19
        Zemřel Ariel Šaron
        Zemřel Ariel Šaron
          Živý vsutp Jakuba Szántó.
          11:32
          Výběrová řízení na informační technologie
          Výběrová řízení na informační technologie
            Lidovecký kandidát na ministra zemědělství Marian Jurečka chce na ministerstvu vypsat nová výběrová řízení na informační technologie. Reaguje tak mimo jiné na půl miliardovou pokutu od finančního úřadu.
            14:07
            Nové investiční projekty
            Nové investiční projekty
              Přes deset tisíc pracovních míst přinesly během uplynulého roku nové investiční projekty. V České republice se jich zrealizovalo téměř sto.
              17:21
              Doplňovací volby do Senátu ve Zlíně
              Doplňovací volby do Senátu ve Zlíně
                Do druhého kola postoupil starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar a bývalý hejtman Libor Lukáš.
                18:49
                Kyjevem otřásly nové nepokoje
                Kyjevem otřásly nové nepokoje
                  Při střetech mezi demonstranty a policií bylo zraněno nejméně deset lidí. Je mezi nimi i jeden z opozičních předáků - bývalý ministr vnitra Jurij Lucenko.
                  20:36
                  Neplatiči mýtného
                  Neplatiči mýtného
                    Ředitelství silnic a dálnic přitvrdilo v boji s neplatiči mýta.
                    22:26
                    Ledové sochy na Pustevnách
                    Ledové sochy na Pustevnách
                      Živý vstup Nadi Chattové.
                      25:18
                      Likvidace vánočních stromků
                      Likvidace vánočních stromků
                        Likvidace vánočních stromků - v těchto dnech hlavní úkol městských technických služeb nebo sběrných dvorů.
                        27:53
                        Půjčování banánových krabic
                        Půjčování banánových krabic
                          Půjčování banánových krabic mělo zabavit jednoho studenta na brigádě. Díky sociálním sítím se ze zábavy vyvinul prosperující obchod, který vydělává peníze.
                          29:39
                          Chudoba českých dětí
                          Chudoba českých dětí
                            Stále podle nevládních organizací narůstá počet dětí, které nechodí na školní obědy, protože na ně rodiče nemají peníze. Pomoc hladovým školákům nabízí nadace a nově i restaurace.
                            32:26
                            Chudoba českých dětí
                            Chudoba českých dětí
                              Zlepšit situaci dětí, které vyrůstají ve ztížených životních podmínkách, se snaží nadace, fondy i neziskové organizace po celé republice.
                              34:57
                              Nové způsoby placení
                              Nové způsoby placení
                                Češi si oblíbili nové způsoby placení - třeba to bezkontaktní, tedy jen přiložením karty k terminálu. Tímhle způsobem platí hned po Polácích nejčastěji ze všech zákazníků světě.
                                36:40
                                Protesty v Řecku
                                Protesty v Řecku
                                  Asi dvě stovky členů a stoupenců radikálního Zlatého úsvitu protestovaly před soudem v Aténách. Trojice poslanců neonacistické strany se tam obhajuje ze zapojení do zločinecké organizace.
                                  39:04
                                  Pravidla pro psaní velkých písmen v češtině
                                  Pravidla pro psaní velkých písmen v češtině
                                    Záludná, plná výjimek, prostě problematická – tak lidé vnímají pravidla pro psaní velkých písmen v češtině. S tímto a dalšími jazykovými problémy se obrací na poradnu Ústavu pro jazyk český.
                                    41:09
                                    Naplno odstartovala plesová sezona
                                    Naplno odstartovala plesová sezona
                                      Živý vstup Barbory Lukšové.
                                      Přehrát celé video
                                      Události - 12. ledna 2014
                                      Stopáž44 minut
                                      Další díl
                                      12. ledna 2014

                                      Přehled dílů

                                      9344 přehratelných
                                      Události - 15. prosince
                                      Stopáž55 minut

                                      15. prosince

                                      Headlines — Prezident jmenoval vládu Andreje Babiše — Nová vláda se ujala úřadů — Česko má novou vládu — Priority ministryně financí — Na ministerstvo financí se vrací Schillerová, školství povede Plaga — Uvedení ministra školství a kultury do úřadu — Ministři za Motoristy Oto Klempíř a Petr Macinka — Macinka povede resort zahraničí, dočasně také životní prostředí — Ministrem obrany je genrálporučík Jaromír Zůna — Uvedení ministra obrany a vnitra do funkcí — Lubomír Metnar povede resort vnitra, Karel Havlíček se vrací na MPO — Uvedení Karla Havlíčka a Ivana Bednárika do úřadu — Resort dopravy povede Ivan Bednárik, zemědělství mé šéfovat Martin Šebestyán — Uvedení Martina Šebestyána a Jeronýma Tejce do úřadu — Nový ministr spravedlnosti Jeroným Tejc, na MPSV míří Aleš Juchelka — Juchelka a Vojtěch se ujali ministerstev — Adam Vojtěch se vrací na ministerstvo zdravotnictví, Mrázová povede MMR — Zuzana Mrázova se ujala MMR — Boris Šťastný je ministrem pro sport, prevenci a zdraví — První Babišova vláda byla jmenována před osmi lety — Program vlády a ministrů v dalších dnech — Co čeká odcházející vládu a její ministry — Jednání o mírovém plánu pro Ukrajinu — Protivládní protesty na Slovensku — Šíření respiračních chorob — Trest kvůli otrávené Bečvě — Vyšetřování střelby v Sydney — Další útoky na židovskou komunitu — Vyšetřování únosu chlapce na Zlínsku — Požár bytu v Českých Budějovicích — Soud s vydavatelem hongkongského deníku — Připomínka prvních nacistických transportů z českých zemí — Divadelní hra Harold a Maude

                                      Poslední vysílání 15. 12. 2025 na ČT1
                                      Události - 15. prosince
                                      Stopáž55 minut

                                      15. prosince

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      Poslední vysílání 15. 12. 2025 na ČT24
                                      Události - 14. prosince
                                      Stopáž50 minut

                                      14. prosince

                                      Poslední vysílání 14. 12. 2025 na ČT1
                                      Události - 14. prosince
                                      Stopáž50 minut

                                      14. prosince

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      Poslední vysílání 14. 12. 2025 na ČT24
                                      Události - 13. prosince
                                      Stopáž50 minut

                                      13. prosince

                                      Headlines — Růst platů ve státní sféře — Růst platů v rozpočtovém provizoriu — Amnestie v Bělorusku — Útok na konvoj v Palmýře — SOCDEM povede Jiří Nedvěd — Příspěvek pro začínající lékaře — Ruský útok na ukrajinskou energetiku — Finanční pomoc Ukrajině a postoj nastupující vlády — Finanční pomoc Ukrajině — Severní Korea pořádá slavnost pro vojáky — Pátrání po dvanáctiletém chlapci — Obnova tratí po povodních na Jesenicku — ČT1 uvede psychologické drama Máma — RegioJet ruší spoje v Polsku — Prevence půdní eroze — Skauti rozvážejí betlémské světlo — Kvalita sněhu na horách — Štědrost lidí během adventu — Sbírky na seniory a vážně nemocné — Návrat obyvatel do domu v Chomutově — Uzavírka dálnice D2 — Stále častější narkóza u zubaře — Král Karel III. promluvil o své diagnóze — Dva roky vlády Donalda Tuska — Boje mezi Thajskem a Kambodžou — Investice hlavního města do dopravy — Premiéra Společenstva vlastníků — Dobrodruh v závěrečné fázi cesty kolem světa

                                      Poslední vysílání 13. 12. 2025 na ČT1
                                      Události - 13. prosince
                                      Stopáž50 minut

                                      13. prosince

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      Poslední vysílání 13. 12. 2025 na ČT24
                                      Události - 12. prosince
                                      Stopáž55 minut

                                      12. prosince

                                      Headlines — Města rozhodují o rozpočtech pro příští rok — Města rozhodují o rozpočtech pro příští rok — Slovensko zruší úřad pro whistleblowery — Mrtví po bouři v Pásmu Gazy — Úbytek obyvatel v Česku — Nová huť Ostrava propouští — Nehodu na D56 způsobil přetížený kamion — Plán na ukončení války na Ukrajině — Obranné výdaje Ruska — Hybridní útoky v Německu — EP Equity Daniela Křetínského koupila vlastníka AAA — Lidé se rozloučili s Theodorem Pištěkem — EU zavádí poplatek na levné balíky ze zahraničí — Tempo snižování emisí — Bývalá věznice nabídne byty vojákům — Objem hypoték meziročně vzrostl — Druhý požár v jednom týdnu na stejném místě — Budoucnost u poškozených vlaků po nehodě u Zlivi — Nelegální odpad z ciziny — Nelegální odpad v Jiříkově a v Brně — Rakousko prodlužuje kontroly na hranicích — Thajsko míří k předčasným volbám — Pátrání po dvanáctiletém chlapci — Nedostatek zdravotnického personálu — Použití dronů při kontrolách dálnic — Dostupnost kratomu v prodejnách — Zmrazení aktiv ruské centrální banky — Humanitární krize v Sýrii — Adventní koncert Vojenského uměleckého sboru Ondráš — Krizové byty pro oběti domácího násilí — Náklady za osvětlení Prahy — Nejčasnější západ Slunce — Dokument ČT o bratřích Hrušínských

                                      Poslední vysílání 12. 12. 2025 na ČT1
                                      Události - 12. prosince
                                      Stopáž55 minut

                                      12. prosince

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      Poslední vysílání 12. 12. 2025 na ČT24
                                      Události - 11. prosince
                                      Stopáž54 minut

                                      11. prosince

                                      Headlines — Zbrojařským firmám se daří — Zakázky zbrojařských firem na příští rok — Vývoz vojenského materiálu — Výdaje na obranu — Vojenská policie prověřuje dodávky dronů na Ukrajinu — Ukrajina jedná s USA o mírovém plánu — Soud prodloužil vazbu Tomáši Jiřikovskému — Babiš jednal v Bruselu s Leyenovou — Protipovoďnová opatření v povodí řeky Odry — Policie prověřuje počítání volebních hlasů v blanenském okrsku — Americké jednotky obsadily venezuelský tanker — Pellegrini vetoval zákon — Nová kniha Dějiny skalpování — NSS o zakázkách pro firmy z holdingu Agrofert — Šátky ve školách v Rakousku — Jednání o rozpočtu Prahy na příští rok — Hromadná nehoda na dálnici D56 — Následky po tetování — Osobnost roku podle Time — Open AI vznikla před 10 lety — Přínosy a rizika AI — Prezident Pavel v Libereckém kraji — Teplé počasí nepřeje menším skiareálům — Předpověď počasí na další dny — Dobrovolníci ve zdravotnictví — Snadnější žádost o první řidičský průkaz — Opoziční poslanci na Slovensku — Přívalové deště v Gaze — Prodej státního zámku Štiřín — Restaurace oceněné michelinskou hvězdou — Peníze na platy nepedagogických pracovníků — Klesající porodnost — Lidé ovládali oheň mnohem dříve, než se vědci domnívali — Předvánoční dary na charitu

                                      Poslední vysílání 11. 12. 2025 na ČT1
                                      Události - 11. prosince
                                      Stopáž54 minut

                                      11. prosince

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      Poslední vysílání 11. 12. 2025 na ČT24