49 min

4. října 2013

Obsah dílu

Headlines — Dluhopisy po společnosti Key Investments — Dramatická honička v centru Washingtonu — Pokuta pro ČD? — Návrh na přesun ambasády — Návrh na přesun ambasády — Hackeři napadli bankovní aplikaci — Vojenské mise — Sázkařská aféra ve fotbale — Soud s Davidem Rathem — Oběti na Lampeduse — Referendum v Irsku — Knihovna roku — Speciální jednotky proti pytlákům — Pomoc pro matky s dětmi — Falešné doutníky — Zlato na České poště — Jak dopadla letní sezona — Interview D. D. — Celoplošné testování — Špičkoví šéfkuchaři vaří pro chudé — Konec trolejbusů v Mariánských Lázních — Osteoporóza a další nemoci — Unikátní vrtná souprava pro těžbu ropy

Části dílu

00:00
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv.
    00:38
    Dluhopisy po společnosti Key Investments
    Dluhopisy po společnosti Key Investments
      Radnice Prahy 6 vyzvala soukromé firmy, aby od ní odkoupily dluhopisy po společnosti Key Investments. Na mimořádném zasedání se na tom shodli zastupitelé městské části.
      04:33
      Dramatická honička v centru Washingtonu
      Dramatická honička v centru Washingtonu
        Kvůli sporům o rozpočet americký prezident zrušil cestu do Asie. Soustředí se na to, aby vláda začala zase normálně fungovat. Jednání Kongresu o výdajích přerušila dramatická honička v centru Washingtonu.
        06:46
        Pokuta pro ČD?
        Pokuta pro ČD?
          Českým drahám hrozí čtyřmilionová pokuta. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže totiž zrušil smlouvu, díky které si České dráhy pronajaly 11 lokomotiv Taurus od společnosti Siemens.
          08:14
          Návrh na přesun ambasády
          Návrh na přesun ambasády
            Palestince pobouřil návrh Miloše Zemana přesunout českou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma.
            08:44
            Návrh na přesun ambasády
            Návrh na přesun ambasády
              Živý vstup s Jakubem Szántó.
              11:04
              Hackeři napadli bankovní aplikaci
              Hackeři napadli bankovní aplikaci
                Mobilní bankovnictví Komerční banky čelí útoku hackerů. Ti našli způsob, jak se dostat k heslům zasílaným přes SMS, které slouží k ověření plateb, a mají tak přístup k účtům klientů.
                12:55
                Vojenské mise
                Vojenské mise
                  Armáda vystřídala vojáky v misi v africkém Mali, kde budou pokračovat ve výcviku tamních ozbrojených sil. Příslušníky prvního kontingentu dnes čekalo vyznamenání.
                  15:04
                  Sázkařská aféra ve fotbale
                  Sázkařská aféra ve fotbale
                    Sázkařská aféra, která postihla český fotbal, sahala až do nejvyšších pater.
                    17:30
                    Soud s Davidem Rathem
                    Soud s Davidem Rathem
                      Projednávání kauzy Davida Ratha a dalších 10 obžalovaných předčasně přerušil kolaps soudní zapisovatelky.
                      17:52
                      Oběti na Lampeduse
                      Oběti na Lampeduse
                        Italové silně omezili záchranné práce u ostrova Lampedusa, kde se včera potopila loď s 500 uprchlíky. Může za to nepříznivé počasí. Počet obětí dosáhl 111.
                        19:56
                        Referendum v Irsku
                        Referendum v Irsku
                          Irové hlasují v referendu o zrušení Senátu. 91 let stará horní komora parlamentu je podle návrhu příliš drahá.
                          20:13
                          Knihovna roku
                          Knihovna roku
                            Bývalá sýpka nebo továrna. Letošní ocenění v soutěži Knihovna roku si odnesly hned dvě, umístěné v netradičních prostorách.
                            23:02
                            Speciální jednotky proti pytlákům
                            Speciální jednotky proti pytlákům
                              Afričtí pytláci, jejichž řádění má na svědomí deseti tisíce slonů ročně, mají nového protivníka. Ochránce parků ve Středoafrické republice cvičí bývalí členové izraelských speciálních jednotek.
                              25:14
                              Pomoc pro matky s dětmi
                              Pomoc pro matky s dětmi
                                Obecně prospěšná společnost Women for Women začala podporovat školy, ve kterých hladoví děti. Jejich rodiče nemají na zaplacení obědů. Pomoc spustila reportáž v pořadu 168 hodin.
                                27:06
                                Falešné doutníky
                                Falešné doutníky
                                  V Česku se každoročně prodá asi jeden milion doutníků. Jejich obliba stále stoupá - a to vědí nejen prodejci, ale také padělatelé a pašeráci.
                                  29:03
                                  Zlato na České poště
                                  Zlato na České poště
                                    Česká pošta bude nově prodávat investiční zlato. Státní podnik tím chce alespoň částečně nahradit ztráty z listovních služeb.
                                    30:50
                                    Jak dopadla letní sezona
                                    Jak dopadla letní sezona
                                      Hoteliéři, půjčovny vybavení, kempy a rekreační střediska začínají počítat, jak dopadla letní sezona.
                                      35:42
                                      Interview D. D.
                                      Interview D. D.
                                        Ludvík Adámek - předseda politického hnutí OBČANÉ 2011.
                                        37:51
                                        Celoplošné testování
                                        Celoplošné testování
                                          Celoplošné testování v 5. a 9. třídách ano, ale nemusí být každý rok. Takový je po dvou generálkách závěr České školní inspekce. Konečné slovo ale bude mít Ministerstvo školství.
                                          39:58
                                          Špičkoví šéfkuchaři vaří pro chudé
                                          Špičkoví šéfkuchaři vaří pro chudé
                                            Ekonomická krize ve Španělsku postihla i luxusní restaurace.
                                            41:53
                                            Konec trolejbusů v Mariánských Lázních
                                            Konec trolejbusů v Mariánských Lázních
                                              Trolejbusy v tuzemsku čím dál častěji ustupují levnějším autobusům - nově se je rozhodli nahradit v Mariánských Lázních.
                                              43:26
                                              Osteoporóza a další nemoci
                                              Osteoporóza a další nemoci
                                                Kvůli osteoporóze si v Česku zlomí každou půlhodinu jeden člověk některou z kostí. Jejich řídnutí postihuje až 800 tisíc lidí.
                                                45:29
                                                Unikátní vrtná souprava pro těžbu ropy
                                                Unikátní vrtná souprava pro těžbu ropy
                                                  Ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku vyrábí unikátní vrtnou soupravu pro těžbu ropy. Jako jediní na světě umí složité přístroje vymyslet tak, že pracují samy a nepotřebují k obsluze lidi.
                                                  Přehrát celé video
                                                  Události - 5. října 2013
                                                  Stopáž46 min
                                                  Další díl
                                                  5. října 2013

                                                  Přehled dílů

                                                  9491 přehratelných
                                                  Události - 6. března
                                                  Stopáž54 min

                                                  6. března

                                                  Headlines — Údery na Teherán nepolevují — Stát chce kontrolovat marže čerpacích stanic — Ceny ropy mohou kvůli konfliktu růst — Bílý dům považuje růst cen energií za krátkodobý — Pokračují údery v Íránu, Izrael útočí i v Libanonu — Íránské dronové a raketové útoky na okolní státy — Íránské balistické rakety — Další repatriační lety z Blízkého východu — Repatriační lety zajišťované státem — Průměrná mzda se loni zvýšila o víc než 7 % — Růst průměrné mzdy — Průměrná loňská hrubá měsíční mzda — Islandské referendum o obnově přístupových jednání s EU — Nový dětský ombudsman — Premiéra dramatu Henrika Ibsena v Národním divadle — Spory Budapešti a Kyjeva — Dotace na domovní čistírny — Výstava o mizejících dialektech — České zastoupení na paralympijských hrách — Paralympijské vysilání na obrazovkách ČT — Kontroverzní účast Rusů a Bělorusů — Poslanci neobsadili volný post místopředsedy sněmovny — Přemnožená divoká prasata — Plánovaná rekonstrukce Karlova náměstí — Zápisy do mateřských škol — Výměna zajatců mezi Ruskem a Ukrajinou — Soud poslal do vazby muže obviněného z vraždy dítěte — Stavba odpočívek na D11 — Obnovení diplomacie mezi USA a Venezuelou — V Rusku mizejí z ulic připomínky obětí stalinských čistek — Zemřel Karel Malý — Změny pravidel pro registrační značky v depozitu — Rozkvetlý anglický park zámku v Kostelci n. O.

                                                  Poslední vysílání 6. 3. 2026 na ČT1
                                                  Události - 6. března
                                                  Stopáž54 min

                                                  6. března

                                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                                  Poslední vysílání 6. 3. 2026 na ČT24
                                                  Události - 5. března
                                                  Stopáž55 min

                                                  5. března

                                                  Headlines — Pokračují izraelsko-americké údery v Íránu — Ázerbájdžán viní Teherán z útoku drony — Izraelské údery v Libanonu — Na Blízkém východě zůstávají Češi — Íránské střely dopadají i na Dubaj — Demografie Íránu — Ankara o kurdských militantních skupinách — Sněmovna jedná o vydání Babiše a Okamury — Kauza Čapí hnízdo a předvolební plakáty SPD — Reakce prezidenta na slova Babiše a Okamury — Poslanci nevydali Babiše ani Okamuru — Závěry vyšetřování nehody v Dolní Lutyni — Velvyslanec USA kritizoval klesající výdaje na obranu — Budoucnost provozu ropovodu Družba — Jarní počasí probouzí přírodu — Předpověď na další dny — Dostupnost bydlení — Ceny bytů v panelových domech — Podpora bydlení — Bydlení ve vyloučených lokalitách — Výměna zajatců mezi Ruskem a Ukrajinou — Čínské hospodářské cíle — Stavba pražské kanalizace — Trest pro Syřana, který útočil nožem u památníku holokaustu — Péče o pacienty po návratu z nemocnice — Spor o nezveřejnění kritického článku v obecních listech — Aktualita ke konfliktu na Blízkém východě — Omezení studentských víz v Británii — Děkanka z UHK zproštěna obžaloby — Úbytek ptactva v Severní Americe — Výstava Hit by News v DOX

                                                  Poslední vysílání 5. 3. 2026 na ČT1
                                                  Události - 5. března
                                                  Stopáž55 min

                                                  5. března

                                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                                  Poslední vysílání 5. 3. 2026 na ČT24
                                                  Události - 4. března
                                                  Stopáž55 min

                                                  4. března

                                                  Headlines — Pokračují izraelsko-americké údery na Írán — Oběti útoků na Írán — Dopad války na ceny surovin — Repatriační lety z Blízkého východu — Premiér kritizoval vedení Ryanair — Dubaj jako jeden z cílů íránských úderů — V reakci na konflikt rostou ceny paliv — Údery USA a Izraele na íránské cíle — Lidé prchají z Íránu — USA a Španělsko ve sporu kvůli Íránu — Vliv konfliktu s Íránem na Ukrajinu — Inflace byla v únoru v Česku 1,4 % — Odklad tzv. superdávky — Poslanci jednají o státním rozpočtu — Otevření úřadu v Chřibské po střelbě — Ve Španělsku zastřelili Čecha podezřelého z podílu na vraždě — Změny při kontrolách řidičů — Léky na obezitu — Rizika léčiv na hubnutí — Medikace obezity by mohla být hrazená — Prevence nadváhy — Zahraniční mise české armády — Přípravy na přesun vojáků do Polska — Plán EK na posílení průmyslu a výroby v EU — Razie v Ekvádoru proti drogovým kartelům — Spor kolem plánovaného lázeňského resortu — Vyšetřování vraždy dítěte na Lounsku — Příprava na rozšíření JE Dukovany — Rekordní výdaje na obranu Japonska — Řízené zaplavování lužních lesů na Břeclavsku — Ocenění pro Helenu Bezděk Fraňkovou

                                                  Poslední vysílání 4. 3. 2026 na ČT1
                                                  Události - 4. března
                                                  Stopáž55 min

                                                  4. března

                                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                                  Poslední vysílání 4. 3. 2026 na ČT24
                                                  Události - 3. března
                                                  Stopáž56 min

                                                  3. března

                                                  Headlines — Údery na Írán pokračují — Návrat Čechů z Blízkého východu — Nálet na íránskou prezidentskou rezidenci — Rostou ceny plynu a ropy — Hormuzským průlivem dál neproplouvají ropné tankery — Situace v hlavním městě Ománu — Dubajské letiště funguje v omezeném režimu — Prezident apeluje na vládu kvůli výdajům na obranu — Cíle amerických a izraelských náletů — Izrael zřejmě pozoroval Chámeneího přes dopravní kamery — Nejistota kolem amerických cílů v Íránu — Prezident vystoupil ve sněmovně s projevem — Jednání poslanecké sněmovny — Rozšíření francouzského jaderného deštníku — Soud s mužem kvůli útěkům z psychiatrické léčebny — Růst české ekonomiky — Obvinění vychovatelky kvůli popálení dívek při pokusu — Návrat lidí z oblastí konfliktu — Repatriace občanů jiných států — V oblasti konfliktu zůstávají tisíce lidí z Česka — Obvinění v případu pádu lanovky na Ještěd — Ruské útoky proti Ukrajině — Záznam výpovědí Clintonových v kauze Epstein — Seznam žaluje Andreje Babiše — Digitalizace služeb veřejné správy — Hromadný úhyn ryb v Paskově — Děkan Katolické teologické fakulty UK — Melania Trumpová předsedala Radě bezpečnosti OSN — Rekordní počet útoků medvědů v Japonsku — Obří lilie v liberecké botanické zahradě — Aktualita k dění kolem Íránu — Reklama a český komiks

                                                  Poslední vysílání 3. 3. 2026 na ČT1
                                                  Události - 3. března
                                                  Stopáž56 min

                                                  3. března

                                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                                  Poslední vysílání 3. 3. 2026 na ČT24
                                                  Události - 2. března
                                                  Stopáž56 min

                                                  2. března

                                                  Headlines — Americko-izraelská operace proti Íránu — Reakce české vlády — Ekonomické dopady války — Ceny plynu i ropy na burzách prudce stouply — Transport ropy přes Hormuzský průliv — Útoky na tankery v Hormuzském průlivu — Třetí den bojů a situace v Íránu po smrti vůdce — Údery na špičky íránského režimu — Obavy z uprchlické vlny z Íránu — Uprchlíci míří z Íránu do Turecka — Evakuace Čechů ze zasažených oblastí — V Dubaji zůstávají turisté z Česka — Omezený provoz na letišti v Dubaji — Cíle íránských úderů — Postoj Británie po útoku na kyperskou základnu — Kuvajtská protivzdušná obrana sestřelila americké F-15 — Další plány americké vojenské operace v Íránu — Zpřísnění trestů za neplacení alimentů — Přesuny peněz v letošním rozpočtu — Francie navýší počet jaderných zbraní — Jednání o úhradové vyhlášce na příští rok — Turisté v Dubaji čekají na odlet — Turisté uvěznění v Dubaji — Uzavření letiště v Dubaji narušilo lety i dalších turistů — Kompenzace cestovních kanceláří — Policie odložila část kauzy s bitcoiny — Střelba v baru v Texasu — Hromadná nehoda na D6 — Více padělaných bankovek — Spory na ZŠ v Humpolci — Nová ředitelka Zoo Praha — Plány na těžbu kaolinu na Jesenicku — Výstava fotografií ze zásahů záchranářů

                                                  Poslední vysílání 2. 3. 2026 na ČT1
                                                  Události - 2. března
                                                  Stopáž56 min

                                                  2. března

                                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                                  Poslední vysílání 2. 3. 2026 na ČT24