45 minut

8. září 2013

Obsah dílu

Volební programy — Změny v církevních restitucích — Superplat šéfa Českých drah — Sýrie před útokem — Boj s tzv. šmejdy — Bourání mostu — Volby v Moskvě — Odškodnění pro pacienty — Reportáž psaná na oprátce — Archeologický kongres — Olympijské Japonsko — Toxoplazmóza — Bezpečná auta — Zeman půl roku ve funkci — Klaus versus Zeman — Zemanovy projevy — Prosklené dveře mají zprůhlednit práci úředníků — Záchrana jemenské rodiny — Chytrá domácnost fungující pomocí senzorů

Části dílu

00:43
Volební programy
Volební programy
    Politické strany představují své programy. ČSSD navrhuje tři sazby DPH, Lidovci chtějí pro vybrané zboží nižší sazby, TOP 09 přesnější vymezení pravomocí prezidenta.
    03:11
    Změny v církevních restitucích
    Změny v církevních restitucích
      Dalším velkým volebním tématem bude i navrácení církevního majetku - a vztah mezi státem a církvemi. S návrhem, který překvapil asi nejvíc, přišli komunisté.
      05:37
      Superplat šéfa Českých drah
      Superplat šéfa Českých drah
        Ředitel ČD může měsíčně vydělat až 400 tisíc korun díky statisícovým odměnám.
        07:43
        Sýrie před útokem
        Sýrie před útokem
          Spojené státy chtějí na Sýrii zaútočit tvrdším způsobem, než původně plánovaly. S odvoláním na zdroje z americké armády to napsal deník Los Angeles Times.
          10:29
          Boj s tzv. šmejdy
          Boj s tzv. šmejdy
            Prodejci na předváděcích akcí mění strategii - s agresivními útoky přestaly a místo toho volí podbízivé jednání. Ani to ale kontrolory České obchodní inspekce nezmátlo.
            12:14
            Bourání mostu
            Bourání mostu
              Klíčovou dopravní tepnu z Mostu na Teplice přerušilo víkendové bourání mostů. Stavby musely k zemi kvůli havarijnímu stavu. A byly k tomu potřeba hned tři velké bagry se speciálními nůžkami na demolici konstrukcí.
              14:34
              Volby v Moskvě
              Volby v Moskvě
                Rusové volili v regionálních volbách: nejvíc se čeká na jméno nového moskevského starosty. Ten je v Rusku politikem číslo 3 - hned za prezidentem a premiérem.
                16:21
                Odškodnění pro pacienty
                Odškodnění pro pacienty
                  Chybné lékařské vyšetření, kvůli kterému zažije pacient zbytečný strach o své zdraví. Nemocnice mají od příštího roku lidem za taková selhání platit.
                  17:58
                  Reportáž psaná na oprátce
                  Reportáž psaná na oprátce
                    Svaz novinářů Ruska si dneškem připomíná památku novináře Julia Fučíka. Toho před 70 lety popravili nacisté.
                    20:42
                    Archeologický kongres
                    Archeologický kongres
                      Kolaps současné společnosti. Špičky světové archeologie zasedaly v Plzni. Podobně významná akce se u nás naposledy konala před 47 lety.
                      22:28
                      Olympijské Japonsko
                      Olympijské Japonsko
                        Letní olympiádu v roce 2020 uspořádá Tokio. Japonská metropole uspěla už podruhé v dějinách. V hlasování jasně porazila Istanbul a Madrid. Členy mezinárodního olympijského výboru neodradily ani vážné problémy jaderné elektrárny Fukušima.
                        24:36
                        Toxoplazmóza
                        Toxoplazmóza
                          Zpomalené reakce i větší riziko úrazů. Takové můžou být důsledky toxoplazmózy. Touto nevyléčitelnou nemocí, která se šíří kočičím trusem, je v tuzemsku nakažen každý třetí člověk.
                          26:47
                          Bezpečná auta
                          Bezpečná auta
                            Na českých silnicích nejčastěji bourají auta stará deset let. Ukazují to poslední údaje dopravní policie. Přestože nehod za osm měsíců přibylo, nižší je počet mrtvých a těžce zraněných.
                            29:05
                            Zeman půl roku ve funkci
                            Zeman půl roku ve funkci
                              Ohlédnutí za prvním půlrokem prezidenta Miloše Zemana. ČT oslovila jeho tři konkurenty v přímé volbě, a prošla s nimi milníky začátku Zemanovy éry.
                              33:40
                              Klaus versus Zeman
                              Klaus versus Zeman
                                Krátké srovnání Miloše Zemana a Václava Klause – alespoň ve dvou aspektech. Tím prvním je důvěra občanů podle průzkumů.
                                35:41
                                Zemanovy projevy
                                Zemanovy projevy
                                  Rétorika Miloše Zemana. Rozbor projevů a rozhovorů prezidenta republiky.
                                  37:43
                                  Prosklené dveře mají zprůhlednit práci úředníků
                                  Prosklené dveře mají zprůhlednit práci úředníků
                                    Radnice Nového Města nad Metují se stala průkopníkem v otevřenosti vůči obyvatelům.
                                    39:06
                                    Záchrana jemenské rodiny
                                    Záchrana jemenské rodiny
                                      Izraelské úřady v utajení zachránily 17 členů rodinu z Jemenu - země, kterou sužují teroristé z Al-Káidy. ČT se podařily zjistit podrobnosti ze zákulisí záchranné operace. Trvala dva roky a podobala se špionážnímu filmu.
                                      41:18
                                      Chytrá domácnost fungující pomocí senzorů
                                      Chytrá domácnost fungující pomocí senzorů
                                        Chytrá domácnost, která umí sledovat zdravotní stav seniorů, žen v rizikovém těhotenství nebo třeba chronicky nemocných. Veškeré vybavení funguje pomocí senzorů a internetu.
                                        Přehrát celé video
                                        Události - 9. září 2013
                                        Stopáž48 minut
                                        Další díl
                                        9. září 2013

                                        Přehled dílů

                                        9418 přehratelných
                                        Události - 24. ledna
                                        Stopáž50 minut

                                        24. ledna

                                        Headlines — Předsedou hnutí ANO zůstává Andrej Babiš — Hnutí ANO si zvolilo vedení — 14 let hnutí ANO — Priority hnutí ANO — Rusko opakovaně útočí na ukrajinskou energetiku — Ruské ostřelování Charkova — Spory o potřebnost letounů L-159 — Financování domovů pro seniory — Nová strategie národní obrany USA — Federální agenti podle guvernéra Minnesoty zastřelili dalšího člověka — Ledovka na Moravě — Pomoc dlouhodobě nemocným dětem — Zádušní mše za oběť v Chřibské — Světový pohár ve slalomu ve Špindlerově Mlýně — Úspěch biatlonistů na světovém poháru — Členské státy NATO kritizují Trumpa — Privatizace prodejen za Československa — Vyšetřování poškození Bartošovy poslanecké kanceláře — Kontrola zboží z Asie — Hrazená léčba obezity — Dopady nadváhy v těhotenství — Vývoj obezity v Česku — Monitoring pohybu dětí — Kvalita vody ve Znojmě se lepší — Strnad je nejbohatším Čechem — Výměna řidičského průkazu — Vyšetřování čelních představitelů čínské armády — Izrael by měl uvolnit Rafáh — Sněhová bouře Ingrid — Velký zájem o pěstitelské pálení — Zemřela grafička Alena Kučerová — Andrea Bocelli v Praze

                                        Poslední vysílání 24. 1. 2026 na ČT1
                                        Události - 24. ledna
                                        Stopáž50 minut

                                        24. ledna

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Poslední vysílání 24. 1. 2026 na ČT24
                                        Události - 23. ledna
                                        Stopáž55 minut

                                        23. ledna

                                        Headlines — Spor o potřebnost bitevníků L-159 — Armáda se bez čtyř strojů obejde — Ministr obrany o poskytnutí letounů — Bitevní letouny L-159 — Jednání o míru na Ukrajině v Abú Dhabí — První trojstranná jednání o míru na Ukrajině — Výpadky v dodávkách tepla a elektřiny na Ukrajině — Sbírky pro Ukrajinu — Úspěšný vstup zbrojovky CSG na burzu v Amsterdamu — Silná ledovka na jižní Moravě — Výstraha před ledovkou — Nouzové nocležiště pro lidi bez domova — Končí nejvyšší státní tajemník — Adaptace Houllebecqova románu Zničit — Prezident Pavel k obhajobě mandátu — Mimořádný summit EU ke vztahům s USA — Bém je novým vládním protidrogovým koordinátorem — Odstřel přemnožených kormoránů — Zásah policie na škole na Žižkově — Bývalý šéf Motola Miloslav Ludvík propuštěn z vazby — Závody Světového poháru v biatlonu a sjezdovém lyžování — Biatlonové závody v Novém Městě na Moravě — Program ČT — Světový pohár alpského lyžování ve Špindlerově Mlýně — Výhled počasí — Spor ČR s Diag Human — Nepravomocný trest pro soudce Elischera — Rekordní výdej léčebného konopí — Petr Pavel o nových velvyslancích — Smogová situace v Moravskoslezském kraji — Nedělní tragickou nehodu ve Španělsku zřejmě způsobila prasklá kolej — Oběti protestů v Íránu — Soud se Saskými separatisty — Nové komunitní centrum pro veterány — Řidič mladší 18 let — Zásahy proti imigrantům v Minnesotě — Ptačí chřipka u Novomlýnských nádrží — Setkávání studentů s vězni

                                        Poslední vysílání 23. 1. 2026 na ČT1
                                        Události - 23. ledna
                                        Stopáž55 minut

                                        23. ledna

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Poslední vysílání 23. 1. 2026 na ČT24
                                        Události - 22. ledna
                                        Stopáž56 minut

                                        22. ledna

                                        Headlines — Dohoda Trumpa s Ruttem — NATO posílí bezpečnost Grónska — Prezident k rétorice Donalda Trumpa — Mimořádný summit v Bruselu — Odbory a vláda se dohodly na růstu platů — Komu se platy od dubna zvýší — Volodymyr Zelenskyj kritizoval Evropu — Ukrajinská metropole bez energie — Jednání o bojových letounech pro Ukrajinu — Zisky restaurací klesají — Policie obvinila muže ze špionáže pro Čínu — Nominace na Oscary — Dokument ustavující Radu pro mír — Pozvánka do Rady pro mír pro ČR — Nový terminál na kraji města lidé nevyužívají — Suchej únor – měsíc abstinence — Laviny v Rakouských Alpách — Lavinová předpověď — Postup při zavalení lavinou — Petr Pavel na návštěvě Olomouckého kraje — Obžaloba německého zdravotníka z usmrcení desítek lidí — Přísnější pravidla u vojenských objektů — Česko bez afrického moru prasat — Omezení plánovaných operací v Pelhřimově — Peče o týrané psy z množírny — Rada bezpečnosti OSN jedná o situaci v Sýrii — Další železniční nehoda ve Španělsku — Těžba vltavínů na jihu Čech — Demolice na Štýřickém nábřeží v Brně — Nová omezení pro pražské taxislužby — Veletrh Grüne Woche v Berlíně

                                        Poslední vysílání 22. 1. 2026 na ČT1
                                        Události - 22. ledna
                                        Stopáž56 minut

                                        22. ledna

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Poslední vysílání 22. 1. 2026 na ČT24
                                        Události - 21. ledna
                                        Stopáž56 minut

                                        21. ledna

                                        Headlines — Trump vyloučil převzetí Grónska silou — Trumpův projev v Davosu — Zájem USA o získání Grónska — Sněmovní opozice vyjádřila podporu Dánsku — Europarlament vyjádřil podporu Grónsku — Vláda finalizuje návrh státního rozpočtu — Jednání Vladimira Putina a zástupců USA v Moskvě — Španělští strojvedoucí hrozí stávkou — Blíží se termín daně z nemovitosti — Provoz na pražském letišti roste — Czech Press Photo vyhrál snímek horníka v dole — Soudní dvůr EU přezkoumá dohodu Mercosur — Obranyschopnost ČR — Senátoři jednali o koncesionářských poplatcích — Spory mezi Muskem a majitelem Ryanair — Kriminalita v loňském roce — Záchrana tonoucích se dívek v Litvínovicích — Analýza říjnových sněmovních voleb — Nová data o chování voličů — Preference podle věkových kategorií — Únik kejdy na Rychnovsku — Ražba tunelu na trase budované dálnice D11 — Změny v rámcovém vzdělávacím programu — Návrh na očkování proti chřipce v lékárnách — Vrah bývalého japonského premiéra Abeho dostal doživotí — Napětí mezi vládou a prezidentem v Polsku — Zájem českých firem o dostavbu Dukovan — Česká centrální banka slaví 100 let — Začíná světový pohár v biatlonu na Vysočině — Platba pojistného za mladistvé v ústavech — Protesty v USA kvůli protiimigrační politice — Právní pomoc samoživitelkám

                                        Poslední vysílání 21. 1. 2026 na ČT1
                                        Události - 21. ledna
                                        Stopáž56 minut

                                        21. ledna

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Poslední vysílání 21. 1. 2026 na ČT24
                                        Události - 20. ledna
                                        Stopáž54 minut

                                        20. ledna

                                        Headlines — Trump zopakoval úmysl ovládnout Grónsko — Reakce zemí EU na slova z Bílého domu — Reakce ČR na požadavky USA vůči Dánsku — Další problémy v britsko-amerických vztazích — Imunitní výbor řešil Babiše a Okamuru — Střelbu v Chřibské řeší GIBS — Ruský útok na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Ukrajina po ruských úderech bez proudu — Nová čínská ambasáda v Londýně — Využívání bankovní identity — Příprava na stavbu tunelu na dálnici D3 — Propad akcií ČEZ — Petr Šereda rezignoval na post šéfa odboru VSZ — Němé drama Erotikon s novou hudbou — Debaty o bitevních letounech L-159 — Rostou zahraniční dodávky plynu — Demolice domů v Bedřišce byla rozporu s předpisy — Hledání náhradního bydlení pro evakuované z vyhořelého domu — Nehoda na dálnici u Brna — Polární záře nad Českem — Rok Donalda Trumpa v Bílém domě — Trumpovy prezidentské dekrety — Donald Trump a sociální sítě — Proměna Bílého domu — Spor o Grónsko — Vyšetřování pašování kokainu do ČR — Bilance žloutenky v Česku — Oběti vlakové nehody ve Španělsku — Podmínky pro sociálně znevýhodněné děti — Kejda v Národním parku Podyjí — Izrael blokuje hraniční přechod Rafáh — Obavy syrských menšin — Prevence rakoviny — Soud v kauze manipulace zakázek v Havířově — Dovolené pro klienty na vozíčku — Protest zemědělců ve Štrasburku — Horší kvalita pitné vody v Sušici — Vítězové Czech Press Photo

                                        Poslední vysílání 20. 1. 2026 na ČT1
                                        Události - 20. ledna
                                        Stopáž54 minut

                                        20. ledna

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Poslední vysílání 20. 1. 2026 na ČT24