Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Další rána pro Ameriku

Poprvé po sedmdesáti letech přišlo USA o nejvyšší možný úvěrový rating. Agentura Standard and Poors snížila hodnocení země z AAA na AA+.

Pozor na podvodné sbírky

Pouliční sbírky - v poslední době výhodný obchod. Podle zjištění ČT může pod rouškou charity vybírat peníze od lidí kde kdo a zisk jde často do kapsy podvodníkům.

Zbytečně utracené peníze?

Stát investuje stovky milionů do regionálních tratí, kde nový jízdní řád už nepočítá s osobními vlaky. Vlastník tratí, Správa železniční dopravní cesty, to odůvodňuje nejasnými vztahy s kraji, které si objednávají dopravu.

UNICEF prodávala koláče pro Somálsko

První sobota v měsíci a akce Pečení pro děti - kolemjdoucí kupovali pekařské a cukrářské výrobky, aby věnovali peníze na vysokoenergetické potraviny pro hladovějící v Somálsku.

Při pádu vrtulníku v Afghánistánu zemřelo 31 amerických vojáků

31 amerických a 7 afghánských vojáků zemřelo v Afghánistánu při pádu vrtulníku. Podle Talibanu stroj sestřelili jeho bojovníci. NATO příčiny vyšetřuje.

Památník ve Studénce

Jedno z největších železničních neštěstí si lidé připomněli ve Studénce na Novojičínsku. Občanské sdružení Comenius 2008 na místě odhalilo památník se jmény osmi lidí, kteří nepřežili náraz rychlíku do zříceného mostu.

Kontrola na tržišti

Jedna z největších tržnic v Česku – Hatě na Znojemsku – dnes zažila další razii celní správy. Od odpoledne celníci naplnili stovky pytlů s padělaným zbožím světových značek.

Kontroly motorkářů

Jihočeští policisté na dnešní odpoledne vyhlásili akci Adrenalin a zaměřlili se na motocyklisty. Důvodem je snížení nehodovosti. Právě motorkáři byli v odbobí od května do konce července účastníky devětašedesáti nehod.

Torzo Messerschmittu BF-109

Objev, který připíše k letecké válečné historii další kapitolu. Od roku 1945 až dodnes bylo pohřbeno torzo německé stíhačky na poli u Telnice na Brněnsku.

Na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově vystoupil argentinský tenorista José Cura.

Ztvárnil hlavní roli v opeře Komedianti - před diváky se objeví ještě čtyřikrát.

Přemnožení divočáci

Divokých prasat je příliš, množí se případy napadení psů.

Varování před vydatným deštěm

Český hydrometeorologický ústav varuje před vydatným deštěm, kroupami a silnými bouřkami, které by měly na západ Česka dorazit během odpoledne a večera.

Stát neví, jakým způsobem bude v dalších letech přispívat na vesmírné projekty

Dosud financovalo české vesmírné aktivity ministerstvo školství. Příští rok ale zaplatí naposledy. Účty má převzít resort dopravy.

Somálští povstalci odešli z hlavního města Mogadiša.

Prozatímní vláda v tom vidí úspěch svých vojáků, radikálové tvrdí, že to je změna taktiky. Klid ve městě by mohl pomoct uprchlíkům.

Košice oslavovaly Andyho Warhola

Košice ožily netradiční oslavou narozenin jedné z ikon výtvarného umění uplynulého století - Andyho Warhola. Právě dnes by se kontroverzní umělec dožil třiaosmdesáti let.

Další protesty v Madridu

Stoupenci španělského protestního hnutí "Rozhořčení" znovu obsadili centrální náměstí v Madridu - jen den poté, co jim v tom policie zabránila za cenu násilných střetů. Při nich utrpělo zranění dvacet lidí.

Dopravní zácpy v Evropě

Střídání turistů u Středozemního moře znovu zablokovalo hlavní tahy několika evropských zemí. Na hranici mezi Chorvatskem a Slovinskem stála kolona dlouhá 28 kilometrů.

Číňané slavily svátek zamilovaných

Zamilovaní Číňané mají možnost slavit dvakrát v roce. Kromě tradičního Valentýna mají ještě tisíciletou tradici, která se teď vrací.

Ve Stříteži u Jihlavy se po loňské akci výrazně snížilo množství slimáků

Loňské rozdávání prostředku na hubení slimáků se setkalo s velkým ohlasem. Na zahradách je ve Stříteži letos podstatně míň těchto škůdců.

V areálu Zelený ostrov v Benešově vrcholí 11. ročník festivalu Sázavafest

Zjišťovali jsme, na kolik celkem vyjdou 3 festivalové dni.

Webové stránky slaví dvacet let

Internetová revoluce ve velkém začala přesně před dvaceti lety. Tim Bernes-Lee představil první webovou stránku

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST