Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

VV: úplatky za stranickou loajalitu?

Úplatky za stranickou loajalitu - s tím, že fungují ve straně Věci Veřejné, přichází zítřejší vydání týdeníku Respekt. Dokládá ho několika rozhovory s místopředsedou strany a poslancem Jaroslavem Škárkou.

Plány ministra Hegera

Víc peněz specializovaným nemocnicím, méně těm, kam pacienti jdou jenom v největší nouzi, ruku v ruce s rušením akutních lůžek - jeden z receptů ministra zdravotnictví Leoše Hegera, jak zeefektivnit péči i uspořit.

Boje v Pobřeží slonoviny pokračují

Srážky v Abidžanu mezi jednotkami dvou znesvářených prezidentů jsou čím dál krvavější. Pokračuje i vyšetřování masakru ve městě Duékoué, kde při etnickém násilí zahynulo přes 800 lidí.

Nejpokutovanější restaurace

ČOI poskytla seznam restaurací s nejvyššími pokutami.

Trvalé bydliště na radnici

V Česku je čím dál tím víc lidí, kteří mají trvalé bydliště na radnici. Jen za poslední dva roky jejich počet stoupl víc než o 81 tisíc.

Konec šéfa Drážní inspekce?

Ministerstvo dopravy chystá odvolání šéfa Drážní inspekce Romana Šiguta. Tvrdí, že jeho úřad například špatně vyplňoval docházku zaměstnanců nebo evidenci dovolených.

Nepojištěné agentury

Až 400 pracovních agentur z téměř 1400 může přijít o licenci nabízet - své pracovníky firmám. Ministerstvo totiž od nich nemá potvrzení, že se do 31. března pojistili proti úpadku.

Víc skútrů do ulic

Ministerstvo dopravy chce pustit lidi na silnější motorky. Zatímco s řidičákem na auto mohou lidé usednout maximálně na nejslabší mopedy, příští rok už každý takový řidič bude moci řídit skútry.

Volby v Kazachstánu

Nejdéle vládnoucí postsovětský prezident Nursultan Nazarbajev si pojistil vládu v Kazachstánu na dalších 5 let. Výsledky dnešních prezidentských voleb budou známy až zítra. Vítězství autoritářského vládce ale bylo jasné předem.

Maďarsko prodlužuje výjimečný stav

Ani půl roku po největší ekologické havárii v historii nemají obyvatelé maďarského města Ájka vyhráno.

Koncert na podporu Japonska

Živý vstup Ivy Němcové.

Problémy kyberšikany

Velká část učitelů jí neumí zabránit a neví si s ní rady. Řeč je o kyberšikaně, tedy o snaze někomu ublížit za použití internetu či mobilních telefonů.

Před sto lety přijel do Prahy Albert Einstein

Nastoupil jako profesor teoretické fyziky na tehdejší německou část Karlo-Ferdinandovy univerzity. Autor teorie relativity tam přednášel tři semestry, Prahu opustil po 16 měsících.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST