Otago

8. 9. 2019

Když se řekne Nový Zéland, většině z vás se nejspíš vybaví nádherná příroda scenérie, nebo třeba volně žijící divoká zvířata. To všechno na vás čeká v reportáži z poloostrova Otago. Dlouhé opuštěné pláže jsou totiž domovem majestátních lachtanů a nejmenších tučňáků na světě. Travnaté břehy zase poskytují útočiště albatrosům - jde mimochodem o pevninské hnízdiště těchto královských ptáků na světě. Více se dozvíte v reportáži Jakuba Freiwalda.

videoNový Zéland: Otago
...
video video

Nový Zéland: Otago

Mapa

Přejít na obsah dílu


Queenstown

3. 3. 2019

Vyrážíme do města Queenstown na Novém Zélandu. Říká se mu i město adrenalinu. Leží v nádherné části ostrova obklopené horskými štíty a patří mezi oblíbené zimní destinace. Nás čekají zasněžené kopce, odpočinek na pláži i výlet parníkem.

videoNový Zéland: Queenstown
...
video video

Nový Zéland: Queenstown

Mapa

Přejít na obsah dílu


Maorové

12. 8. 2018

První reportáž nás zavede na severní ostrov Nového Zélandu. Oblast kolem města Rotorua je geotermálně velmi aktivní. Všude tu najdete pestrobarevná horká jezírka, gejzíry nebo doutnající sirnou páru. V reportáži Jakuba Freiwalda se dozvíte více o maorských tradicích, světoznámém tanci haka nebo také o jednom netradičním Maorovi, který má s Českou republikou až překvapivě úzký vztah.

videoMaorové
...
video video

Maorové

Mapa

Přejít na obsah dílu


Západní pobřeží

29. 10. 2017

Začneme na Západním pobřeží Nového Zélandu rozmanitého tak, že je možné jen těžko ho popsat několika slovy. Ale i pár minut v Objektivu stačí na to, abychom nasáli atmosféru tohoto jedinečného místa. Zvláště když se setká fascinující příroda a nadaný kameraman, zážitek musí stát za to.

videoNový Zéland: Západní pobřeží
...
video video

Nový Zéland: Západní pobřeží

Mapa

Přejít na obsah dílu


Nový Zéland ze všech stran

23. 7. 2017

Jestli máte chuť vyrazit někam daleko, jste na správném místě. Čeká nás druhý konec světa, kde se jí čerstvé mořské plody a pije dobré víno. Nový Zéland si vychutnáme spolu v naší reportáži.

videoNový Zéland: Nový Zéland ze všech stran
...
video video

Nový Zéland: Nový Zéland ze všech stran

Mapa

Přejít na obsah dílu


Zajímavé části země

11. 6. 2017

Na Novém Zélandě asi neexistuje místo, které by nestálo za návštěvu. Dnes budeme trochu sportovat, vyrazíme do jeskyně a hlavně se něco dozvíme. Autor následující reportáže Jan Svoboda je toho zárukou.

videoNový Zéland: Zajímavé části země
...
video video

Nový Zéland: Zajímavé části země

Mapa

Přejít na obsah dílu


Východní pobřeží

2. 4. 2017

Nádherné údolí i hory, čistá voda v jezerech. Zelený ostrov, který je známý úchvatnou přírodou, která v trilogii Pán prstenů hrála jednu z hlavních úloh. Určitě víte, že je řeč o Novém Zélandu. My dnes vyrazíme na jeho východní pobřeží.

videoNový Zéland: Východní pobřeží
...
video video

Nový Zéland: Východní pobřeží

Mapa

Přejít na obsah dílu


Nejkrásnější místa

22. 1. 2017

Hned na úvod vyrazíme na druhý konec světa. Čeká nás západní pobřeží Nového Zélandu a místa, která prý patří mezi ty nejkrásnější.

videoNový Zéland: nejkrásnější místa
...
video video

Nový Zéland: nejkrásnější místa

Mapa

Přejít na obsah dílu


Příroda a lidé

21. 8. 2016

Pokud od následující reportáže očekáváte krásnou přírodu a lidi, kteří si ji umí vychutnat, určitě vás první reportáž nezklame.

videoNový Zéland: příroda a lidé
...
video video

Nový Zéland: příroda a lidé

Mapa

Přejít na obsah dílu


Adrenalin

7. 8. 2011

A teď už je před námi další dávka adrenalinu, takže připravte se, vyrážíme za dalším dobrodružstvím. A to přímo do hlavního centra adrenalinových sportů na Novém Zélandu. Nejprve se spolu s H2Omaniaks projedeme na tryskovém člunu. Jízda je to prý tak divoká, že se vám až tají dech. A zkoušeli jste někdy bungee jumping? Tak tady si můžete skočit z nejvyššího místa na Jižní polokouli. Dají vám pak i certifikát a tričko na památku. A aby toho dobrodružství nebylo málo, tak takové pohoupání na největší houpačce na světě asi taky nebude úplně k zahození, ale i to je skutečně jen pro dobrodružné povahy.

videoAdrenalin
...
video video

Adrenalin

Přejít na obsah dílu