Magazín zahraničních zajímavostí. Bangladéš patří mezi nejlidnatější země světa, mezi místní obyvatele nás vezme Daniel Dedera. Pak se vydáme do jedné z nejkrásnějších vesnic Francie, jmenuje se Locronan a naším průvodcem bude zpravodaj Jan Šmíd. Závěr bude patřit Novému Zélandu a netradičnímu životu v jurtě.

Obsah dílu

Přehrát vše
Bangladéš

Život místních obyvatel

Spolupracovník Objektivu Daniel Dedera se ve svých reportážích zaměřuje hlavně na život místních obyvatel v nejrůznějších koutech světa. Tentokrát se vydal do Bangladéše. Lidem se tu nejlépe daří v deltách velkých řek a to z jasného důvodu – v jejich okolí je úrodná půda. Ve městech je náročné najít práci. Čím vším se lidé snaží uživit?

videoŽivot místních obyvatel
...
video video

Život místních obyvatel

Mapa

Francie

Locronan

Oblíbili si ho filmaři, malíři, ale třeba i filosofové. Městečko se zvláštní atmosférou, které se hned na první pohled odlišuje od ostatních – to je Locronan. Najdete ho v Bretani a naším průvodcem tímto malebným místem bude zpravodaj České televize ve Francii Jan Šmíd.

videoLocronan
...
video video

Locronan

Mapa

Nový Zéland

Golden Bay

Na závěr se vydáme na Nový Zéland. Jakub Freiwald nás vezme do oblasti Golden Bay, která leží na severu Jižního ostrova. Je proslulá uvolněným způsobem života a nádhernou přírodou. A jak už jsem říkala v úvodu, tak Jakub se na Zélandu seznámil i s jedním Čechem, který žije v jurtě. Co ho k tomu vedlo a jak se mu v ní bydlí? Dozvíte se v reportáži.

videoGolden Bay
...
video video

Golden Bay

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD
ŽánrMagazín