Mascota a Cuautla

29. 5. 2022

Mexiko, stát Jalisco a městečka Mascota a Cuautla budou naší první zastávkou. Autor reportáže Petr Tomaides zná Mexiko velmi dobře, jezdí tam často, v Objektivu jste měli možnost vidět už několik jeho reportáží. A vždy ho tato země něčím překvapí, říká, že je tu stále co objevovat. Dnes nás vezme na fiestu, kde v rytmu živé hudby neboli Mariachi tančí koně. A podíváme se s ním i na lávové pole.

videoMascota a Cuautla
...
video video

Mascota a Cuautla

Mapa

Přejít na obsah dílu


Yucatán

4. 4. 2021

V první reportáži se ohřejeme na rozpáleném slunci. Míříme do Mexika, na turisty hodně vyhledávaný poloostrov Yucatán – samozřejmě myšleno před vypuknutím pandemie. V Objektivu jste zvyklí vídat věci, které běžný turista nezažije – dnes vás autor následující reportáže Ladislav Moulis vezme na svatbu, při které se obřad nesl v duchu mayské mytologie.

videoYucatán
...
video video

Yucatán

Mapa

Přejít na obsah dílu


Baja California

27. 9. 2020

Na závěr navštívíme mexický poloostrov. Baja California je oblíbená hlavně mezi americkými turisty. Čekají nás kouzelné pláže, saliny, kde se daří mořským ptákům i rozsáhlá území pokrytá kaktusy. Mnohé z nich tu rostli už v časech, kdy na tyto místa dorazili první španělští dobyvatelé.

videoBaja California
...
video video

Baja California

Mapa

Přejít na obsah dílu


Sierra Madre

9. 2. 2020

Teď se spolu s Petrem Tomaidesem vydáme do Mexika. V době, kdy tam natáčel, bylo ve městě Puerto Vallarta ve státě Jalisco přes 40 stupňů a tak se rozhodl, že se pojede trochu zchladit do hor Sierra Madre. Vydal se do městečka San sebastian de oeste. Prý je to ideální místo, kde můžete zažít pravou mexickou atmosféru, daleko od rušných měst a populárních turistických míst.

videoSierra Madre
...
video video

Sierra Madre

Mapa

Přejít na obsah dílu


Potápění se žraloky

10. 3. 2019

Měli byste odvahu se potopit ke žralokům? Objektiv vám takový zážitek dovede zprostředkovat. Náš spolupracovník Jan Richter je zkušený potápěč. V Objektivu jste měli možnost vidět už několik jeho reportáží. Tentokrát ale nebude chybět skutečná dávka adrenalinu. Honza se totiž potopil právě mezi žraloky – mezi žraloky bílé. Ano, přesně mezi ty, které všichni známe z filmu Čelisti. Vydal se na expedici do chráněné oblasti nedaleko ostrova Guadalupe.

videoMexiko: Potápění se žraloky
...
video video

Mexiko: Potápění se žraloky

Mapa

Přejít na obsah dílu


Cenotes

30. 12. 2018

Nebáli bychom se říci, že vás Objektiv vezme do tajemného světa. Vydáme se pod vodní hladinu do takzvaných cenotes ve středním Mexiku, na poloostrově Yukatán. Co to jsou ony cenotes? Jsou to zatopené hluboké jeskyně – dávné civilizace dokonce věřily, že to byly brány do jiných světů. S kamerou se na Yukatánu potápěl náš spolupracovník Vlastimil Urban.

videoMexiko: Cenotes
...
video video

Mexiko: Cenotes

Mapa

Přejít na obsah dílu


Mexická kuchyně

15. 4. 2018

Mexiko – slunce, staré památky, skvělá kuchyně. V první reportáži si užijeme hlavně to jídlo. Miloš Brunner nám prozradí, co je na tradiční mexické kuchyni tak výjimečné. Speciality, které se dostaly na seznam UNESCA, díky Objektivu u vás doma.

videoMaxiko: Mexická kuchyně
...
video video

Maxiko: Mexická kuchyně

Mapa

Přejít na obsah dílu


Panna Marie Guadalupská

10. 12. 2017

Statisíce lidí teď putují Mexikem, aby uctili svátek Guadalupské Panny Marie. Jedno z nejnavštěvovanějšíc poutnických míst světa ožívá 12 .prosince.

videoMexiko: Panna Marie Guadalupská
...
video video

Mexiko: Panna Marie Guadalupská

Mapa

Přejít na obsah dílu


San Blas

18. 6. 2017

Před námi je výlet do Mexika. Na západním pobřeží Tichého oceánu ve státě Nayarit se rozprostírá město San Blas – Svatý Blažej. A jak říká autor naší reportáže Petr Tomaides, je to tichý a romantický kout Mexika. Kolem města se táhnou nekonečné mangrovy plné krokodýlů – více už v naší reportáži.

videoMexiko: San Blas
...
video video

Mexiko: San Blas

Mapa

Přejít na obsah dílu


Yucatánský poloostrov

5. 2. 2017

V nejbližších minutách vyrazíme na Yucatánský poloostrov. Táto část Mexika je známá díky mayským památkám. Právě tam bylo totiž centrum této dávné a tajemné civilizace. My ale kromě památek stihneme nasát atmosféru tamních měst a nádherné přírody.

videoMexiko: Yucatánský poloostrov
...
video video

Mexiko: Yucatánský poloostrov

Mapa

Přejít na obsah dílu