28 minut

6. srpen

Obsah dílu

Portugalsko: Óbidos — Kypr: Larnaka — Mexiko: Jardín Botánico de Vallarta

Části dílu

00:53
Óbidos
  V první reportáži se vydáme do městečka, ve kterém prý okamžitě máte pocit, že jste se ocitli ve středověku. Asi 80 kilometrů severně od Lisabonu leží malebné město Óbidos. Takže pokud chcete na chvíli utéct před vymoženostmi moderního světa, tak tady se vám to prý podaří. Pro Objektiv v Portugalsku natáčela Julie Šípová. A ukáže vám třeba i jak se vyrábí místní tradiční likér, který se popíjí z maličkých čokoládových kalíšků.
  09:00
  Larnaka
   Během prázdnin vám vždycky nabízíme jednu reportáž, kterou jste už viděli a stojí za to ji vidět ještě jednou. Tentokrát se spolu s Michalem Gálikem vydáme na ostrov Kypr, který nabízí bezpočet míst, která stojí za to vidět. Ať už jsou to archeologická naleziště, nádherné pláže s průzračnou vodou, anebo třeba vrak staré ztroskotané lodě. A pokud by vás snad nebavilo jen lenošit na pláži, tak věřte, že aktivit, které vás zabaví, je tu hodně.
   18:56
   Jardín Botánico de Vallarta
    Tropický prales, divoký tok řeky Río Horcones anebo jezero s vodními rostlinami. To všechno vás čeká v poslední reportáži. Míříme do botanické zahrady Jardín Botánico de Vallarta v Mexiku. Nachází se v hornaté oblasti státu Jalisco a mají tam nejrozsáhlejší sbírku orchidejí na světě. A dozvíte se i něco o výrobě typické mexické tequily nebo o pěstování popínavé vanilky. A podíváme se i do džungle, která zahradu obklopuje.
    25:58
    Soutěž
     Které rostliny dominují botanické zahradě v Mexiku?A) orchidejeB) kaktusyC) palmy
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     13. srpen

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám