Pivo

19. 4. 2020

S Ekvádorem toho Česko nemá úplně moc společného. O to víc překvapí, jak silnou stopu tam zanechalo české pivo. Představte si, že nejoblíbenější a nejprodávanější tamní pivo se jmenuje Pilsner, tedy Plzeňské. Před více než sto lety ho tam začal vařit český sládek. Po stopách českého zlatého moku se v Ekvádoru vydal Martin Mikule.

videoPivo
...
video video

Pivo

Mapa

Přejít na obsah dílu


Puerto Lopéz

8. 12. 2019

Hned na úvod navštívíme přístavní městečko Puerto Lopéz v Ekvádoru. Stojí za to si přivstat. Před šestou ráno je na místní pláži opravdu rušno. A návštěvník může na začátku dne pozorovat, co rybáři uloví. A co budou místní restaurace večer servírovat.

videoPuerto Lopéz
...
video video

Puerto Lopéz

Mapa

Přejít na obsah dílu


Kmen Waorani

20. 10. 2019

V první reportáži se vypravíme do hlubin amazonského pralesa na území Ekvádoru. Expedice v čele s naším spolupracovníkem Václavem Šilhou se vydala do odlehlých míst, která jsou domovem příslušníků kmene Waorani. Jak tito lidé žijí? Nabízíme vám unikátní reportáž z odvážné expedice.

videoKmen Waorani
...
video video

Kmen Waorani

Mapa

Přejít na obsah dílu


To nejlepší z Ekvádoru

11. 8. 2019

Přesuneme se na rovník. Na severozápad jižní Ameriky, do Ekvádoru. Svou rozlohou je to země asi třikrát větší než Česká republika a geograficky je to jedna z nejvíce proměnlivých zemí na světě. Najdete tu pláže i velehory. V reportáži Jiřího Mrhy uvidíte to nejlepší z Ekvádoru – zasněžené vulkány, pestrobarevné trhy, jezera, anebo vzácné druhy zvířat.

videoTo nejlepší z Ekvádoru
...
video video

To nejlepší z Ekvádoru

Mapa

Přejít na obsah dílu


Cuenca

21. 4. 2019

Další reportáž nás zavede to takzvaných "Athén Ekvádoru". Navštívíme malebné město Cuenca. Místo je to oblíbené i pro své v podstatě celoroční jaro s příjemnými teplotami do 25 stupňů. My se zaměříme na historii města, které je opravdovou architektonickou perlou a tak se není co divit, že je na seznamu světového dědictví UNESCO. A vydáme se i do okolní nádherné horské krajiny, konkrétně do nejmenšího ekvádorského národního parku.

videoCuenca
...
video video

Cuenca

Mapa

Přejít na obsah dílu


Isla de la Plata

25. 11. 2018

Na závěr nás čeká výlet na ostrov Isla de la Plata v Ekvádoru. Malý ostrov je lákavým místem na pozorování ptáků, jako je terej modronohý. Objevovat tu můžete i podmořský svět. Naše cesta se začíná v přístavu v Puerto Lopéz, který je vstupnou bránou na ostrov.

videoEkvádor: Isla de la Plata
...
video video

Ekvádor: Isla de la Plata

Mapa

Přejít na obsah dílu


Šuárové

14. 6. 2009

Když se před 60 lety vydávali cestovatelé Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka za indiánským kmenem Šuárů do nitra amazonské džungle, tak byli před cestou hodně důrazně varováni, ať jsou opatrní. Šuárové totiž, jak možná víte, prosluli zmenšováním hlav svých nepřátel. Šlo o takzvaný rituál tsantsy. Ten už je naštěstí dnes minulostí. Život většiny Šuárů se od dob Zikmunda a Hanzelky sice hodně změnil, ale i tak mezi nimi stále žijí lidé, kterých se moderní společnost 21. století moc nedotkla.

videoEkvádor: Šuárové
...
video video

Ekvádor: Šuárové

Mapa

Přejít na obsah dílu


Galapágy

24. 8. 2008

Už dvakrát jsme se vypravili v Objektivu za krásami Jižní Ameriky s rodinou Márových z Přerova. Více než měsíční a náročnou cestu podnikli s těžce nemocným synem, který se pohybuje jen na vozíku. Cestování je jeho obrovské hobby a on ani jeho rodiče se nechtějí vzdát svých snů. Spolu s Jiřím Márou tedy nakonec zažijeme ještě dobrodružství v ekvádorském pralese, indiánský rituál i to, jak chutnají mravenci. A nakonec nás čeká to nejlepší – unikátní souostroví Galapágy, součást světového dědictví UNESCO.

videoGalapágy
...
video video

Galapágy

Přejít na obsah dílu


Ekvádor

10. 8. 2008

Míříme na jihoamerický kontinent do země, která si vetkla rovník do svého názvu, do Ekvádoru. A jak už asi víte, nečeká nás žádná obyčejná výprava. Je to cesta za snem. Rodina Márova z Přerova vyrazila na výpravu i se synem Jiřím upoutaným na vozík, navzdory jeho nevyléčitelné nemoci. Po mezipřistání na ostrově Bonaire v Karibiku je vyprovodíme do Ekvádoru. Země, kde si nejen můžete sáhnout na rovník, ale ohřát se u sopky, naučit se pár španělských vět nebo si dát třeba – pečené morče.

videoEkvádor
...
video video

Ekvádor

Přejít na obsah dílu