30 minut

21. březen 2021

Obsah dílu

Ekvádor: Canoa — Velká Británie: Skotsko — Ázerbajdžán: Náhorní Karabach

Části dílu

00:58
Canoa
  První reportáž nás zavede do Ekvádoru. Tento rovníkový stát v Jižní Americe oplývá nesmírným přírodním bohatstvím – rozlohou je velký asi jako Polsko. A přesto se s nadsázkou říká, že tu můžete snídat v džungli, obědvat v horách s výhledem na zasněžené vrcholky a večeřet na pláži Pacifiku. A právě na pobřeží, do jedné rybářské vesnice, zamíříme.
  07:23
  Skotsko
   Co si představíte, když se řekne Skotsko? Dudáky, kilty, whisky, lochneskou příšeru nebo Skotskou vysočinu? Náš zpravodaj Bohumil Vostal se vydal pátrat po tom, odkud se vlastně vzala romantická představa o Skotech a Skotsku, která už po století uchvacuje celý svět.
   19:47
   Náhorní Karabach
    Loni na podzim se plnou silou opět rozhořel léta nevyřešený problém zakavkazské enklávy, kterou známe jako Náhorní Karabach. Už téměř století usiluje o svou nezávislost. Pokud se někdo rozhodne do této oblasti cestovat, musí počítat s tím, že se dostane na černý seznam osob, které podle ázerbájdžánského práva ilegálně překročili jeho hranice. Naši spolupracovníci Roman Šulc a Jan Kubka tam natáčeli krátce před vypuknutím posledního konfliktu a zachytili běžný život v této pro turisty tolik atraktivní zemi.
    27:30
    Soutěž
     Jak se jmenovala rybářská vesnice v Ekvádoru, kterou jsme dnes navštívili?
     A) Canoa
     B) Fish
     C) Sea
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     28. březen 2021

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám