13. prosinec 2020

Obsah dílu

Ekvádor: Montanita — Čína: Druhá světová válka v Hong Kongu — Švýcarsko: Wallis

Části dílu

00:57
Montanita
  Venku je sice zima, ale díky Objektivu se můžeme trochu zahřát a vyrazit na místa, kde svítí slunce a kde se dá téměř celý rok surfovat. A vydáme se hned na jedno z nejoblíbenějších míst mezi surfaři po celém světě. Tím místem je Montanita v Ekvádoru. A co myslíte, že se v takové Montanitě děje, když zapadne slunce? To vám ve své reportáži prozradí Jan Svoboda.
  08:51
  Druhá světová válka v Hong Kongu
   V pravidelné rubrice Objektiv osobně se tentokrát podíváme s Bárou Šámalovou na ostrov Hong Kong a vydáme se i na výlet do historie. Bára se vydala na místa spojená s druhou světovou válkou. A že jich na ostrově není málo. Vydala se i za největším odborníkem na bitvu o Hong Kong.
   18:54
   Wallis
    V poslední reportáži zamíříme do Švýcarska, do kantonu Wallis, do oblasti alpských vesniček bez aut a s visutými mosty přes hluboká údolí, kolem Aletschkého ledovce. Dozvíme se, co Švýcaři dělají proto, aby zpomalili dopad globálního oteplování. Zblízka se podíváme na paragliding pod horou Eggishorn a na závěr budete moci, alespoň očima, ochutnat místní kulinářskou specialitu.
    27:06
    Soutěž
     Ve které jihoamerické zemi se nachází surfařská vesnice Montanita?A) UruguayB) ArgentinaC) Ekvádor
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     20. prosinec 2020

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám