28 minut

17. dubna 2022

Obsah dílu

Gruzie: Lamproba — Španělsko: Pico del Teide — Itálie: Stelvio

Části dílu

01:03
Lamproba
  Na úvod pro vás máme ohlédnutí za zimou – míříme do Gruzie. Náš spolupracovník Martin Vrbický má rád adrenalinové sporty, patří mezi ně i takzvaný freeriding – tedy lyžování ve volném terénu. A Gruzie prý nabízí úplně ideální podmínky. Ale kromě lyžování tam zažil atmosféru svátku Lamproba, který se odehrává v noci a na hřbitově.
  09:01
  Pico del Teide
   Kanárské ostrovy jsou celoročně oblíbenou destinací. Ohřejete se tam i v zimě. Největším lákadlem ostrova Tenerife je sopka Pico del Teide. Na její vrchol se dostanete pěšky přibližně za dva dny, anebo se můžete nechat vyvést lanovkou – pokud tedy budete mít štěstí a zrovna nebude foutkat vítr, nebo pršet. To lanovka totiž nejezdí. Na vrchol této spící sopky se vydal i náš spolupracovník Michal Dvořáček.
   18:30
   Stelvio
    Ledovcová jezera, doliny i trochu válečná historie vás čeká v poslední reportáži. Spolu s Michalem Čelišem se podíváme do jižního Tyrolska. Míří sem milovníci vodních sportů, ale i třeba cyklisté a motorkáři. A to proto, že výjezd do sedla Stelvio je opravdovou výzvou.
    26:13
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     24. dubna 2022

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám