Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve navštívíme italské Urbino, jednou za rok se tu koná závod létajících draků. Pak se zaměříme na historii bratislavských rožků. A na závěr se můžete těšit na Magadaskar. Nebudou chybět chameleoni, lemuři, krokodýli ani vzácní hadi

Obsah dílu

Přehrát vše
Itálie

Urbino

V první reportáži se vydáme do Itálie, do městečka Urbino. Jednou za rok se tu koná festival v pouštění draků a je to opravdu podívaná, hlavně, když se ve městě setmí. Urbino je ale také rodištěm malíře Rafaela Santi – autor reportáže Jan Svatoš nás vezme přímo do domu tohoto slavného rodáka.

videoUrbino
...
video video

Urbino

Mapa

Slovensko

Bratislavské rožky

K jídelníčku obyvatel Bratislavy patřily víc než notoricky známé halušky. Bratislavské rožky – sladké pečivo s typickou náplní i tvarem – zažívají v posledních letech renesanci a pyšní se evropskou známkou zaručené tradiční speciality. Přitom už na přelomu 19. a 20. století se staly prvním chráněným potravinářským výrobkem na území dnešního Slovenska. Oblíbil si je třeba německý kancléř Otto von Bismarck. Za historií a výrobou této pochoutky se vydal Petr Obrovský.

videoBratislavské rožky
...
video video

Bratislavské rožky

Mapa

Madagaskar

Zvířata

Na závěr nás čeká překrásný Madagaskar a jeho vzácná zvířata. Spoustu z nich, které na tomto ostrově žijí, nenajdete nikde jinde na světě. A myslím, že milovníci zvířat si přijdou v naší reportáži rozhodně na své. Takže – vzhůru na Madagaskar.

videoZvířata
...
video video

Zvířata

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD
ŽánrMagazín