29 minut

7. únor 2021

Část: Baobaby

Obsah dílu

Madagaskar: Baobaby — Francie: Safari park — Kambodža: Pepř

Části dílu

01:02
Baobaby
  V první reportáži se vydáme na ostrov, který je plný přírodních krás. Míříme na Madagaskar. Někdy se o něm říká, že je to nejrozmanitější ostrov v Indickém oceánu. Typické pro tento ostrov jsou nádherné baobaby, podíváme se i do jedné aleje plné těchto krásných stromů. A čeká nás i trochu adrenalinu – a sice procházka krasovými útvary v místním národním parku.
  11:26
  Safari park
   Cestování po Evropě není v době koronavirové krize úplně jednoduché. Muzea a památky zůstávají zavřené. Přesto ale i v této době lze najít místa, která lze navštívit. Příkladem je safari v Thoiry, kde navíc vybudovali park, který je naprostou oslavou světla a barev. Připravit takovou podívanou nebylo nic jednoduchého. Do parku nás vezme náš zpravodaj ve Francii Jan Šmíd.
   18:24
   Pepř
    Na závěr se přesuneme do jihovýchodní Asie – čeká nás nádherná Kambodža. A zblízka se podíváme na to, jak se pěstuje a sklízí tamní pepř. Ten nejvzácnější najdete v Kampotu. Našimu průvodci budou dva Češi – Klára s Davidem, kteří Kambodžu považují za svůj druhý domov. A autorka následující reportáže Markéta Nešlehová vlastně taky – do Kambodži se totiž pravidelně a ráda vrací.
    26:40
    Soutěž
     Kolik druhů pepře sklízejí v kambodžském Kampotu?A) 6B) 5C) 4
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     14. únor 2021

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám