Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se vydáme na Madagaskar, mimo jiné i do aleje baobabů. Jan Šmíd nás pak vezme na festival světel do safari Thoiry nedaleko Paříže a závěr bude patřit pěstování pepře v Kambodži

Obsah dílu

Přehrát vše
Madagaskar

Baobaby

V první reportáži se vydáme na ostrov, který je plný přírodních krás. Míříme na Madagaskar. Někdy se o něm říká, že je to nejrozmanitější ostrov v Indickém oceánu. Typické pro tento ostrov jsou nádherné baobaby, podíváme se i do jedné aleje plné těchto krásných stromů. A čeká nás i trochu adrenalinu – a sice procházka krasovými útvary v místním národním parku.

videoBaobaby
...
video video

Baobaby

Mapa

Francie

Safari park

Cestování po Evropě není v době koronavirové krize úplně jednoduché. Muzea a památky zůstávají zavřené. Přesto ale i v této době lze najít místa, která lze navštívit. Příkladem je safari v Thoiry, kde navíc vybudovali park, který je naprostou oslavou světla a barev. Připravit takovou podívanou nebylo nic jednoduchého. Do parku nás vezme náš zpravodaj ve Francii Jan Šmíd.

videoSafari park
...
video video

Safari park

Mapa

Kambodža

Pepř

Na závěr se přesuneme do jihovýchodní Asie – čeká nás nádherná Kambodža. A zblízka se podíváme na to, jak se pěstuje a sklízí tamní pepř. Ten nejvzácnější najdete v Kampotu. Našimu průvodci budou dva Češi – Klára s Davidem, kteří Kambodžu považují za svůj druhý domov. A autorka následující reportáže Markéta Nešlehová vlastně taky – do Kambodži se totiž pravidelně a ráda vrací.

videoPepř
...
video video

Pepř

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD
ŽánrMagazín