Objektiv

25. srpen 2019

29 minut

25. srpen 2019

Obsah dílu

Portugalsko: Freediving na Azorech — Palestina: Pivovary — Polsko: Muslimští Tataři

Části dílu

01:00
Portugalsko: Freediving na Azorech
  Míříme na Azorské ostrovy – s českými freedivery – tedy potápěči na jeden nádech – se vydáme pod hladinu atlantského oceánu v blízkosti ostrova Faial. Náš spolupracovník Vlastimil Urban se nejen potápí, ale pod vodou i natáčí a říká, že lokalita nedaleko ostova Faial s poetickým názvem Princess Alice je prý jedna z vůbec nejhezčích v Evropě.
  10:53
  Palestina: Pivovary
   O prázdninách pro vás vždycky máme jednu reportáž, kterou jste už v průběhu roku viděli a stojí za to si ji připomenout. Dnes to bude reportáž Davida Borka, který natáčel v Palestině s arabskými křesťany. Jejich životní styl se od arabského muslimského světa odlišuje nejen oslavami Vánoc, postavením žen, ale i pitím alkoholu, třeba i piva. A právě do pivovarů na Palestinských územích se podíváme.
   18:35
   Polsko: Muslimští Tataři
    Na závěr se přesuneme k muslimským Tatarům na severovýchodě Polska a do Litvy. Muslimští Tataři jsou potomci bojovníků, kteří na tato území přišli už ve středověku. Dodnes si zachovali svou víru a čas od času se schází k modlitbám v unikátních dřevěných mešitách, kterých v regionu zůstalo už jen několik. Vydali se za nimi Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.
    26:36
    Soutěž
     U kterých ostrovů jsme se vydali s freedivery pod mořskou hladinu?A) Azorské ostrovyB) Kanárské ostrovyC) Baleárské ostrovy
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     1. září 2019

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám