Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Portugalsko

Freediving na Azorech

Míříme na Azorské ostrovy – s českými freedivery – tedy potápěči na jeden nádech – se vydáme pod hladinu atlantského oceánu v blízkosti ostrova Faial. Náš spolupracovník Vlastimil Urban se nejen potápí, ale pod vodou i natáčí a říká, že lokalita nedaleko ostova Faial s poetickým názvem Princess Alice je prý jedna z vůbec nejhezčích v Evropě.

videoPortugalsko: Freediving na Azorech
...
video video

Portugalsko: Freediving na Azorech

Mapa

Palestina

Pivovary

O prázdninách pro vás vždycky máme jednu reportáž, kterou jste už v průběhu roku viděli a stojí za to si ji připomenout. Dnes to bude reportáž Davida Borka, který natáčel v Palestině s arabskými křesťany. Jejich životní styl se od arabského muslimského světa odlišuje nejen oslavami Vánoc, postavením žen, ale i pitím alkoholu, třeba i piva. A právě do pivovarů na Palestinských územích se podíváme.

videoPalestina: Pivovary
...
video video

Palestina: Pivovary

Mapa

LitvaPolsko

Muslimští Tataři

Na závěr se přesuneme k muslimským Tatarům na severovýchodě Polska a do Litvy. Muslimští Tataři jsou potomci bojovníků, kteří na tato území přišli už ve středověku. Dodnes si zachovali svou víru a čas od času se schází k modlitbám v unikátních dřevěných mešitách, kterých v regionu zůstalo už jen několik. Vydali se za nimi Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

videoPolsko: Muslimští Tataři
...
video video

Polsko: Muslimští Tataři

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín