27 minut

9. listopad 2014

Část: Soutěž

Obsah dílu

Švýcarsko: Bernardýni — Belgie: Velká válka — Rumunsko: Festival

Části dílu

00:59
Bernardýni
  V první reportáži s Objektivem vyrazíme do hor za jedním z nejvýraznějších symbolů Švýcarska – za bernardýny. Psi z hospicu Svatého Bernarda prosluli už v 18. století svou záchranářskou schopností. Lidé jim pak ve svých představách připevnili na mohutný krk soudek rumu, který měl zahřát promrzlé poutníky. Historické záznamy ale o takové pomoci mlčí. A jak to na švýcarsko-italském pomezí ve výšce dvou a půl tisíce metrů vypadá dnes? Mnichům z hospicu už psi nepatří a bernardýni dávno nevytahují lidi z lavin. Legendární chov ale stále pokračuje.
  07:51
  Velká válka
   Evropa si připomíná sto let od vypuknutí první světové války. Jednou z nejhůř postižených zemí byla Belgie, kde se odehrávaly ty nejkrvavější bitvy. Na kulaté výročí se Belgičané pečlivě připravili. Investovali v přepočtu kolem miliardy a půl korun do turistických atrakcí jako jsou muzea a válečné hřbitovy. Na co chtějí nalákat v příštích čtyřech letech více než dva miliony návštěvníků? To vám ukáže náš bruselský zpravodaj Bohumil Vostal.
   17:23
   Festival
    A na závěr pro vás máme vzpomínku na léto a na festivalovou atmosféru. Nevezmeme vás ale na jen tak ledajaký festival, ale rovnou na festival o kterém se mluví i jako o česko-rumunském woodstocku. Zdali je toto srovnání na místě, už můžete posoudit sami v naší reportáži.
    23:57
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž24 minut
     Další díl
     16. listopad 2014

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám