24 minut

16. listopad 2014

Obsah dílu

Archiv — Rusko: Katyň — Slovensko: Bratislava v MBčku

Části dílu

00:52
Archiv
  Mnohým z vás se při poslechu určitě vybavila známa znělka. Takto k divákům promlouval moderátor Objektivu přesně před 25 lety. V pondělí si připomeneme výročí 17. listopadu. Všichni víme, co v tom čase obsahovaly Televizní noviny. My jsme prošli archiv Objektivu. Zajímalo nás, co v neděli těsně před revolucí vysílal týdeník zahraničních zpravodajů.
  07:57
  Katyň
   Objektiv byl od začátku zaměřený na cestování. Jak jsme ale mohli vidět, i slovník cestovatelského magazínu podléhal tehdejšímu režimu. To se ale po revoluci velmi rychle změnilo. Teď pro vás máme první dochované vysílaní relace. Dva týdny po 17. listopadu Objektiv vysílal například reportáž z Katyně. Pro východní blok to bylo přitom dlouhé roky bílé místo na mapě.
   10:22
   Bratislava v MBčku
    Stejní moderátoři, stejná relace. Dva týdny a byl to najednou úplně jiný svět. Objektiv odvysílal za 27 let tisíce reportáží z celého světa. Vznikl v československé televizi, dnes už ale Slovensko patří do rubriky zahraničních zpravodajů. A právě proto teď můžeme vyrazit do Bratislavy. David Miřejovský nám připravil skutečně výjimečnou jízdu.
    21:28
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž25 minut
     Další díl
     23. listopad 2014

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám