29 minut

6. října 2013

Obsah dílu

Španělsko: Z Čech až na konec světa — USA: Tombstone — Řecko: Kefalos

Části dílu

00:56
Z Čech až na konec světa
  Konec středověkého světa není z pohledu dnešních cestovatelů nijak daleko. Ležel tam, kde břehy západního Španělska a Portugalska omývají vlny Atlantiku. Z knížky Z Čech až na konec světa si možná mnozí z vás pamatují, že právě do těchto míst zamířila i družina našich krajanů pod vedením pana Lva z Rožmitálu, takže proč to nezkusit, třeba právě s Objektivem, znovu?
  09:30
  USA: Tombstone
   Legenda tohoto města je stejně průrazná jako olověná kulka, která právě opustila hlaveň revolveru. Kolega Lukáš Šebesta mi určitě odpustí, že jsem si vypůjčil jeho slova, ale pokud jde o Tombstone v Arizoně, těžko budete hledat přiléhavější a údernější charakteristiku. Legenda, kterou zdobí zuřivé přestřelky i náhrobky desperátů je zkrátka stále přitažlivá a určitě se bude líbit.
   20:04
   Řecko: Kefalos
    Objektivem se po čase vrací na řecký ostrov Kós, konkrétně na jeho západní výběžek – poloostrov Kéfalos. Je známý výrobou tymiánového medu. K jeho chloubám patří samozřejmě pláže; my si ale nenecháme ujít paví údolí ve vonných borovicových hájích. A nemůžeme minout ani antické památky a pestrý etnický mix ostrova.
    27:08
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     13. října 2013

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám