Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Španělsko

Z Čech až na konec světa

Konec středověkého světa není z pohledu dnešních cestovatelů nijak daleko. Ležel tam, kde břehy západního Španělska a Portugalska omývají vlny Atlantiku. Z knížky Z Čech až na konec světa si možná mnozí z vás pamatují, že právě do těchto míst zamířila i družina našich krajanů pod vedením pana Lva z Rožmitálu, takže proč to nezkusit, třeba právě s Objektivem, znovu?

videoZ Čech až na konec světa
...
video video

Z Čech až na konec světa

Mapa

USA

Tombstone

Legenda tohoto města je stejně průrazná jako olověná kulka, která právě opustila hlaveň revolveru. Kolega Lukáš Šebesta mi určitě odpustí, že jsem si vypůjčil jeho slova, ale pokud jde o Tombstone v Arizoně, těžko budete hledat přiléhavější a údernější charakteristiku. Legenda, kterou zdobí zuřivé přestřelky i náhrobky desperátů je zkrátka stále přitažlivá a určitě se bude líbit.

videoUSA: Tombstone
...
video video

USA: Tombstone

Mapa

Řecko

Kefalos

Objektivem se po čase vrací na řecký ostrov Kós, konkrétně na jeho západní výběžek – poloostrov Kéfalos. Je známý výrobou tymiánového medu. K jeho chloubám patří samozřejmě pláže; my si ale nenecháme ujít paví údolí ve vonných borovicových hájích. A nemůžeme minout ani antické památky a pestrý etnický mix ostrova.

videoŘecko: Kefalos
...
video video

Řecko: Kefalos

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2013
 P ST