27 minut

14. července 2013

Obsah dílu

Chorvatsko: Pula — Chorvatsko: Vranské jezero — Laos: Luangprabang

Části dílu

01:00
Pula
  Čemu dáváte přednost? Dovolené pod sluncem na rozpálených oblázkových plážích a čirým mořem? A nebo raději poznávání památek? Nedaleká Pula na jihu istrijského poloostrova nabízí magickou kombinaci obojího. Navíc je to místo, které je s námi spojeno mnohem víc, než si myslíme. Dokládá to společná rakousko-uherská historie. Pula je také místem, kde se letos koná festival, který byste tam možná ani nečekali. Mezinárodní filmový festival. A hned jubilejní 60. ročník. Více už v reportáži Denisy Bukvajové a Tomáše Voženílka.
  11:39
  Vranské jezero
   V severní Dalmácii najdete Vranské jezero. Je to nedaleko Čechům tolik známého Zadaru. Jezero je unikátní třeba v tom, že tam žijí mořské i sladkovodní ryby. Kromě toho jsou tam velmi vzácná hnízdiště vodních ptáků a jde o přírodní rezervaci. Právě proto byste v bezprostřední blízkosti jezera jen marně hledali hotely, přespat se tam dá jen v kempu.
   18:25
   Luangprabang
    Laoský Luangprabang je mezi západními cestovateli legendou. Kdosi ho přiléhavě překřtil na „Město pomalosti“ nebo „Město posledních snílků“. Do třicetitisícového bývalého královského sídla se Objektiv vydal hledat zdejší proslulou kombinaci tradičního laoského venkova, ospalého francouzského koloniálního městečka a desítek buddhistických chrámů.
    25:52
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     21. července 2013

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám