28 minut

5. květen 2013

Obsah dílu

1000 mil po Mekongu: Dobrodružné putování — Bosna a Hercegovina: Mostar — Filipíny: Velikonoce

Části dílu

01:01
Dobrodružné putování
  1000 mil po Mekongu – to je název dobrodružné expedice dvou studentů. Václav Kuna a Petr Synek si vymysleli, že vyzkouší něco, o co se před nimi ještě nikdo nepokusil. A sice, že Mekong zdolají na takzvaných rychlostních lodích – Petr na kajaku a Václav na rychlostní kanoi. Plán se jim vydařil, projeli většinu spodního toku – zapádlovali si v Thajsku, Laosu, Kambodži i ve Vietnamu, projeli dvěma hlavními městy, odlehlým venkovem i neobydlenými pralesy a celou cestu zakončili v Jihočínském moři. Teď se můžete podívat na první část jejich dobrodružného putování.
  12:05
  Mostar
   Město jako vystřižené z pohádek Tisíce a jedné noci – takový je Mostar. Říká se o něm, že je to pravý Orient jen kousek od Jadranu. V následující reportáži se dozvíte mimo jiné i to, podle čeho, nebo lépe řečeno koho, získalo toto město svůj název. A samozřejmě se vypravíme i do nejposvátnějšího katolického místa Evropy – Medžugorje, které se nachází nedaleko Mostaru.
   18:08
   Velikonoce
    Na závěr si připomeneme Velikonoce. Ukážeme vám, jak si v nejpočetnější katolické zemi Asie, na Filipínách, každoročně připomínají ukřižování Ježíše Krista. Možná jste o tom už slyšeli, jde skutečně o zážitek pro otrlé povahy. Uvidte tu zfanatizované věřící, jak si bičují záda a dokonce se dobrovolně nechávají přibít na kříž. Kritici tvrdí, že je to jen podívaná pro turisty, jiní na tento každoroční rituál nedají dopustit.
    26:36
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     12. květen 2013

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám