Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Austrálie

Západní Austrálie

Poušť, písek a zase poušť a písek. Takový dojem může dělat západní Austrálie na mnoho návštěvníků. Ale zároveň tam najdete místa, kde se vám bude tajit dech. Jedním z nich je Wave rock. Skála, která připomíná mořskou vlnu. Nikde jinde na světě nic podobného neuvidíte. A to už stojí za to. I když chvílemi můžete mít v Západní Austálii pocit, že jste se ocitli na konci světa, když jedete po prašné cestě a široko daleko stále nic. Ale na druhou stranu si tu můžete vyzkoušet třeba rýžování zlata.

videoZápadní Austrálie
...
video video

Západní Austrálie

Mapa

Maroko

Casablanca

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Maroko? Casablanca? Anebo Marrakéš? Turisté tuhle oblast Afriky milují. Vypravit se do Maroka je prý nejsnadnější cesta, jak propadnou kouzlu Orientu. Dřívější francouzská kolonie v sobě namíchala arabskou, africkou i evropskou kulturu. Třeba taková Casablanca prý nejvíc ze všech marockých měst připomíná Evropu. A jak to vlastně bylo s tím slavným filmem? Objektiv vám to teď prozradí.

videoCasablanca
...
video video

Casablanca

Mapa

Laos

Mekong

Mohutný veletok Mekong pramení vysoko v Tibetu a na své pouti k moři vytváří nejdůležitější dálnici jihovýchodní Asie. Můžete se na ní vydat řadou plovoucích dopravních prostředků. S Objektivem se po Mekongu svezeme takzvaným speedboatem. Což je asi nejšílenější, nejrychlejší a zároveň nejzábavnější plavidlo, do kterého se můžete posadit. Možná se vám při tom trochu sevře žaludek.

videoMekong
...
video video

Mekong

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST