28 minut

21. dubna 2013

Obsah dílu

Austrálie: Západní Austrálie — Maroko: Casablanca — Laos: Mekong

Části dílu

00:58
Západní Austrálie
  Poušť, písek a zase poušť a písek. Takový dojem může dělat západní Austrálie na mnoho návštěvníků. Ale zároveň tam najdete místa, kde se vám bude tajit dech. Jedním z nich je Wave rock. Skála, která připomíná mořskou vlnu. Nikde jinde na světě nic podobného neuvidíte. A to už stojí za to. I když chvílemi můžete mít v Západní Austálii pocit, že jste se ocitli na konci světa, když jedete po prašné cestě a široko daleko stále nic. Ale na druhou stranu si tu můžete vyzkoušet třeba rýžování zlata.
  06:43
  Casablanca
   Co se vám vybaví jako první, když se řekne Maroko? Casablanca? Anebo Marrakéš? Turisté tuhle oblast Afriky milují. Vypravit se do Maroka je prý nejsnadnější cesta, jak propadnou kouzlu Orientu. Dřívější francouzská kolonie v sobě namíchala arabskou, africkou i evropskou kulturu. Třeba taková Casablanca prý nejvíc ze všech marockých měst připomíná Evropu. A jak to vlastně bylo s tím slavným filmem? Objektiv vám to teď prozradí.
   18:54
   Mekong
    Mohutný veletok Mekong pramení vysoko v Tibetu a na své pouti k moři vytváří nejdůležitější dálnici jihovýchodní Asie. Můžete se na ní vydat řadou plovoucích dopravních prostředků. S Objektivem se po Mekongu svezeme takzvaným speedboatem. Což je asi nejšílenější, nejrychlejší a zároveň nejzábavnější plavidlo, do kterého se můžete posadit. Možná se vám při tom trochu sevře žaludek.
    26:21
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     28. dubna 2013

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám