10. únor 2013

Obsah dílu

Thajsko: Buddhistické chrámy — Francie: Lyžování — Afghánistán: Ženy

Části dílu

01:00
Buddhistické chrámy
  Místní lidé mu už několik století říkají Krunghtep, cizinci zase poněkud nepřesně Bangkok. Ano, řeč je samozřejmě o metropoli Thajského království, kam každoročně přijíždějí také tisíce Čechů. Na území téhle megapole stojí přes 800 buddhistických chrámů a my vám dnes nabízíme prohlídku jednoho z nejmladších a současně nejoriginálnějších. Buddhistické názvosloví se sem totiž už desítky let chodí učit mniši z celého města.
  06:21
  Lyžování
   V příštích minutách vyrazíme na hory a přesvědčíme se o tom, že na sjezdovky ve Francii mohou i ti, pro něž jsou lyže celkem neznámým pojmem. Středisko Pra Loup je prý rájem pro vlky, kteří tu ale zatím na lyžích nejezdí, dění na sjezdovce jen sledují z okolních kopců. A je tu co pozorovat. Třeba módu, vždyť Itálie je doslova za rohem a také se tu na lyžích prohánějí pohledné ředitelky turistických úřadů, jak se o tom přesvědčil i náš spolupracovník Jan Šmíd. Spolu s kameramanem Pavlem Brynychem pro nás zachytili také neplánovaný lyžařský kurz.
   15:52
   Soutěž
    16:38
    Ženy
     Novinářka a publicistka Lenka Klicperová spolu s fotografkou Jarmilou Štukovu se etablují také jako malý filmařský team, který proniká za hranice, za nimiž už není přílš bezpečno. Tady ovšem nejde o adrenalin ani o popularitu. Obě dámy riskují zejména proto, aby přinesly důležitá svědectví o životě těch, kdo žijí v zemích, jež známe hlavně ze zpravodajských titulků. Někdo si možná vzpomene na jejich reportáže z Iráku a Kurdistánu, teď je na řadě Afghánistán a Lenčino a Jarmilino ústřední téma – ženy.
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     17. únor 2013

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám