Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Thajsko

Buddhistické chrámy

Místní lidé mu už několik století říkají Krunghtep, cizinci zase poněkud nepřesně Bangkok. Ano, řeč je samozřejmě o metropoli Thajského království, kam každoročně přijíždějí také tisíce Čechů. Na území téhle megapole stojí přes 800 buddhistických chrámů a my vám dnes nabízíme prohlídku jednoho z nejmladších a současně nejoriginálnějších. Buddhistické názvosloví se sem totiž už desítky let chodí učit mniši z celého města.

videoBuddhistické chrámy
...
video video

Buddhistické chrámy

Mapa

Francie

Lyžování

V příštích minutách vyrazíme na hory a přesvědčíme se o tom, že na sjezdovky ve Francii mohou i ti, pro něž jsou lyže celkem neznámým pojmem. Středisko Pra Loup je prý rájem pro vlky, kteří tu ale zatím na lyžích nejezdí, dění na sjezdovce jen sledují z okolních kopců. A je tu co pozorovat. Třeba módu, vždyť Itálie je doslova za rohem a také se tu na lyžích prohánějí pohledné ředitelky turistických úřadů, jak se o tom přesvědčil i náš spolupracovník Jan Šmíd. Spolu s kameramanem Pavlem Brynychem pro nás zachytili také neplánovaný lyžařský kurz.

videoLyžování
...
video video

Lyžování

Mapa

Afghánistán

Ženy

Novinářka a publicistka Lenka Klicperová spolu s fotografkou Jarmilou Štukovu se etablují také jako malý filmařský team, který proniká za hranice, za nimiž už není přílš bezpečno. Tady ovšem nejde o adrenalin ani o popularitu. Obě dámy riskují zejména proto, aby přinesly důležitá svědectví o životě těch, kdo žijí v zemích, jež známe hlavně ze zpravodajských titulků. Někdo si možná vzpomene na jejich reportáže z Iráku a Kurdistánu, teď je na řadě Afghánistán a Lenčino a Jarmilino ústřední téma – ženy.

videoŽeny
...
video video

Ženy

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST