Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Nizozemsko

Petten

V Evropě i po 70 letech stále ožívají příběhy československých válečných letců. Některým osádkám se z úcty k jejich hrdinství i po desetiletích odhalují pomníky; jeden nový stojí v Pettenu na břehu Severního moře, vybudovali ho čeští letci. Připomíná příběh osádky Aloise Šišky, který patří k světovým unikátům a posloužil i filmařům. Nový pomník je v německém Andervene, osádka bombardovací perutě má monument i v nizozemském Niedorpu.

videoPetten
...
video video

Petten

Mapa

Bulharsko

Salesiáni

Bulharsko bývalo před rokem 89 pro Čechy a Slováky tradičním prázdninovým rájem. Po revoluci se toho hodně změnilo. Objevily se jiné možnosti a jiná místa. Na Bulharsko jsme trochu pozapomněli. Teď přichází tahle země zase do módy. Turisty a výletníky ovšem dávno předběhli mniši. Čeští salesiánští misionáři začali Bulharsko znovu objevovat mnohem dříve než výletníci.

videoSalesiáni
...
video video

Salesiáni

Mapa

Kamerun

Nigerijské gorily

Teď se vypravíme za nejvzácnější gorilou na planetě. Posledních 250 jedinců snad žije na pomezí Nigérie a Kamerunu. Říkáme snad, protože gorilu nigerijskou se dosud podařilo zachytit jen na hrstce záběrů. Skupina českých přírodovědců se snaží zmapovat výskyt těchto úžasných primátů na jednom zapomenutém území Kamerunu a napomoci vzniku chráněného území.

videoNigerijské gorily
...
video video

Nigerijské gorily

Mapa

Austrálie

Západní Austrálie V

V Objektivu v posledních měsících postupně objevujeme poměrně málo navštěvované kouty Západní Austrálie. Dnes opouštíme pobřeží a velká města a míříme do vnitrozemí do oblastí s všeříkajícími názvy pšeničný a ovčí pás. To samozřejmě znamená, že se do podrobna seznámíme s řemeslem a obživou v pravdě australskou.

videoZápadní Austrálie V
...
video video

Západní Austrálie V

Mapa

Stopáž31 minut
Rok výroby 2012
 P ST