30 minut

4. listopadu 2012

Část: Soutěž

Obsah dílu

Rakousko: Bad Gastein — Indie: pohřeb v Sikkimu — Austrálie: Západní Austrálie IV — Řecko: Metaxa

Části dílu

01:08
Bad Gastein
  Jsme tedy v Rakousku. Čeká na nás Gasteinské údolí ve stínu alpských velikánů. Podle historických pramenů si jej na svých výpravách oblíbili už staří Římané. Před více než dvěma tisící lety mimo jiné objevili léčebné účinky zdejších termálních pramenů. Římany vystřídali Keltové a po nich germánské kmeny… Gastein, to ale není rozhodně jen starověká historie. Kraj, který mají i čeští cestovatelé dolova na dosah, nabízí mnohem víc. A my vám teď všechno důležité rádi ukážeme.
  07:40
  Pohřeb v Sikkimu
   Pokud jste ještě neslyšeli o Sikkimu, tak připomínám, že jde o malý horský státeček, který je vklíněný mezi Indii, Nepál, Tibet a Bhútán. Formálně je součástí Indie, ke které byl ale připojena až v roce 1975. Sikkim dodnes představuje odlehlou část Himáláje, kam – popravdě, mnoho turistů nezabloudí. Určitě to ale není to kvůli tomu, že by tady nebylo co objevovat. My se s Objektivem v Sikkimu mimo jiné zúčastníme tradičního buddhistického pohřbu ve vesnici přímo pod zasněženou osmitisícovou Kančendzongou. Vyrážíme na místo s novinářem a cestovatelem Ivanem Brezinou.
   15:07
   Západní Austrálie IV
    Míříme do metropole nejrozlehlejšího australského svazového státu Západní Austrálie. A nabízíme ještě jeden superlativ se vzdáleností 2 800 km od nejbližšího lidnatého města Adelaide představuje nejodlehlejší velkoměsto světa. Ani tak to ale není rozhodně místo, kde by lišky dávaly dobrou noc. Přesvědčíme vás o tom mimo jiné v reportáži Dana Novotného.
    21:27
    Soutěž
     23:08
     Samos
      Pouhých 1,5 kilometru od tureckého pobřeží leží ostrov Samos. Kdybychom ho měli charakterizovat jedním slovem, asi nepřiléhavější by bylo: Pohledný. Samos patří k nejzelenějším řeckým ostrovům, a navíc je rozbrázděn vysokými horskými masívy. Krása přírody, ale není jedinou atrakcí Samosu. Na jeho svazích se výborně daří jednomu z nejsladších vín na světě – proslulému místnímu muškátu. Právě za ním se vydáme až samotný kraj Evropy.
      Přehrát celé video
      Stopáž30 minut
      Další díl
      11. listopadu 2012

      Objektiv na sociálních sítích

      Napište nám