29 minut

26. srpen 2012

Obsah dílu

Velká Británie: Londýn multikulturní — Malajsie: Svátek Thaipusam — Austrálie: Pinnacles — Barma: Golden Rock

Části dílu

01:06
Londýn multikulturní
  Míříme do Londýna. Egon Ervín Kish o něm kdysi řekl, že je jiný. Jiný než všechna ostatní města na světě. To bylo ve dvacátých letech minulého století. Co by si asi tenhle zuřivý novinář pomyslel o současném Londýně? Městem se valí jedna vlna přistěhovalců za druhou a najít Londýňana, jehož rodina tu žije po několik generací, se rovná malému zázraku. A právě o životě v současném Londýně bude řeč v následující reportáži.
  08:34
  Svátek Thaipusam
   Víra může mít nejrůznější podoby. Pokud nejste vyznavačem konkrétního náboženství, tak se možná některým formám spirituality podivíte, možná i zasmějete. To, co na první pohled vypadá zdánlivě nesmyslně, má pro věřící jasný a pochopitelný význam. Platí to i pro krvavý hinduistický svátek Thaipusam, který se slaví v malajských městech, kde žije hodně Indů. Objektiv se za Thaipusamem vypravil do hlavního města Malajsie Kuala Lumpuru.
   10:05
   Pinnacles
    Objektiv vás teď vezme na místo, které když poprvé viděli evropští mořeplavci, tak žasli. Mysleli si totiž, že se ocitli na jiné planetě. Mluvíme o místě Pinnacles v Západní Austrálii. Jde o zvláštní skalní útvary formované větrem. Australané jsou na své křehké věžičky patřičně hrdí, není se co divit. Uvidíte za chvíli sami, že úkaz je to vskutku impozantní. Podíváme se ale třeba i mezi rybáře, nebo surfaře. A tušíte co je to třeba takový sandboarding? Objektiv vám to prozradí.
    22:32
    Golden Rock
     Byli jste někdy v Thajsku, nebo na Srí Lance? Pokud ano, tak možná můžete myslet, že právě tyhle země jsou mekkou buddhismu. Ale není to pravda. Zřejmě nejbuddhističtější zemí v současné době je prý Barma. Tajemná, stále ještě málo probádaná země, vklíněná mezi Indii a Čínu. Doslova ve dne v noci tu lidé putují ke stovkám poutních míst. A jedním z nejdůležitějších je takzvaná Zlatá skála. Najdete ji ve státě Mon a okamžitě pochopíte, že tohle místo je skutečně zázrakem, kterých není na světě mnoho.
     27:04
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž29 minut
      Další díl
      2. září 2012

      Objektiv na sociálních sítích

      Napište nám