Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Velká Británie

Londýn multikulturní

Míříme do Londýna. Egon Ervín Kish o něm kdysi řekl, že je jiný. Jiný než všechna ostatní města na světě. To bylo ve dvacátých letech minulého století. Co by si asi tenhle zuřivý novinář pomyslel o současném Londýně? Městem se valí jedna vlna přistěhovalců za druhou a najít Londýňana, jehož rodina tu žije po několik generací, se rovná malému zázraku. A právě o životě v současném Londýně bude řeč v následující reportáži.

videoLondýn multikulturní
...
video video

Londýn multikulturní

Mapa

Malajsie

Svátek Thaipusam

Víra může mít nejrůznější podoby. Pokud nejste vyznavačem konkrétního náboženství, tak se možná některým formám spirituality podivíte, možná i zasmějete. To, co na první pohled vypadá zdánlivě nesmyslně, má pro věřící jasný a pochopitelný význam. Platí to i pro krvavý hinduistický svátek Thaipusam, který se slaví v malajských městech, kde žije hodně Indů. Objektiv se za Thaipusamem vypravil do hlavního města Malajsie Kuala Lumpuru.

videoSvátek Thaipusam
...
video video

Svátek Thaipusam

Mapa

Austrálie

Pinnacles

Objektiv vás teď vezme na místo, které když poprvé viděli evropští mořeplavci, tak žasli. Mysleli si totiž, že se ocitli na jiné planetě. Mluvíme o místě Pinnacles v Západní Austrálii. Jde o zvláštní skalní útvary formované větrem. Australané jsou na své křehké věžičky patřičně hrdí, není se co divit. Uvidíte za chvíli sami, že úkaz je to vskutku impozantní. Podíváme se ale třeba i mezi rybáře, nebo surfaře. A tušíte co je to třeba takový sandboarding? Objektiv vám to prozradí.

videoPinnacles
...
video video

Pinnacles

Mapa

Barma

Golden Rock

Byli jste někdy v Thajsku, nebo na Srí Lance? Pokud ano, tak možná můžete myslet, že právě tyhle země jsou mekkou buddhismu. Ale není to pravda. Zřejmě nejbuddhističtější zemí v současné době je prý Barma. Tajemná, stále ještě málo probádaná země, vklíněná mezi Indii a Čínu. Doslova ve dne v noci tu lidé putují ke stovkám poutních míst. A jedním z nejdůležitějších je takzvaná Zlatá skála. Najdete ji ve státě Mon a okamžitě pochopíte, že tohle místo je skutečně zázrakem, kterých není na světě mnoho.

videoGolden Rock
...
video video

Golden Rock

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2012
 P ST