Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Po světě na vozíkuDánsko

Dánsko

Tak na začátek si pojďme jen v rychlosti zrekapitulovat, kam jsme se s Márovými v Objektivu už podívali. Začali jsme na západní polokouli ve středu a na jihu amerického kontinentu – například v Ekvádoru a na Galapágách. Ale to nestačilo a posunuli jsme se ještě dál na západ přes vlny Pacifiku až na japonské ostrovy. Od těchto cest Márovy neodradila ani nevyléčitelná svalová dystrofie syna Jirky. A aby toho nebylo málo Márovi připravili další pokračování svých cest tentokrát na sever – na začátek se podíváte do království pohádkového mága Andersena.

videoDánsko
...
video video

Dánsko

Mapa

IslandPo světě na vozíku

Island

Při výpravě na sever nemohli Márovi pochopitelně minout ani Island – zemi vulkánů a termálních pramenů. Čekaly je ledovce neuvěřitelných tvarů, sprcha u vodopádů i pohled do kráteru sopky. Dotkli se slávy filmových hvězd a připomněli si taky velké okamžiky moderní historie. Podstoupili i speciální rybářskou zkoušku a navštívili unikátní muzeum. Zkrátka bylo toho moc. Ovšem i tenhle podivuhodný ostrov procestoval Jirka Mára – jak jinak než na svém vozíku.

videoIsland
...
video video

Island

Mapa

GrónskoPo světě na vozíku

Grónsko

A míříme na vrchol severské výpravy rodiny Márových. Naším cílem nemůže být vlastně nic jiného, než návštěva největšího ostrova světa – ostrova s poněkud paradoxním názvem „zelený“, pokud tedy bereme v potaz, že jeho velkou část většinu roku pokrývá sníh a led. Ano, tušíte správně, víte, že je tu řeč o Grónsku. Právě tady si naši cestovatelé užili riskantní procházku po obrovské kře v ledovém jezeře, pozorovali velryby nebo telení ledovců. Pokud nevíte, oč kráčí? Tak se s Jirkou Márou vypravte rovnou za polární kruh.

videoGrónsko
...
video video

Grónsko

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST