Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Španělsko

Andalusie

Do Andalusie se jezdí hlavně kvůli rozpáleným plážím na Costa del Sol. Daleko míň lidí zamíří na druhou stranu této španělské provincie, kde byste při ústí řeky Gaudalqivir našli poměrně málo navštěvovaný Národní park Doňana. Jde o ptačí ráj, přes který přelétá většina ptactva na své cestě ze severu na jih. Pokud se sem navíc vypravíte na jaře, můžete být svědky jednoho z nejdivočejších náboženských svátků Evropy, a to pouti do El Rocia.

videoAndalusie
...
video video

Andalusie

Mapa

Rusko

Škoda MB kolem světa

Je nejvyšší čas představit duo česko-slovenských dobrodruhů a jejich lásku Julii – tak pojmenovali své staré MBéčko. A nutno dodat, že je to statečná dáma – za 8 a půl měsíce zvládla zdolat 22 států na 4 kontinentech, celkem 34 a půl tisíce kilometrů. Zánovní model si naši cestovatelé vybrali i proto, že tak levné a jednoduché auto se dá poměrně jednoduše opravit všude na světě. Takže bez dalších řečí pojďme dál.

videoŠkoda MB kolem světa
...
video video

Škoda MB kolem světa

Mapa

Škoda MB kolem světa

Juliiny unavené poloosy si můžou na chvíli odpočinout v podpalubí a my o ní prozradíme víc. Tahle rodačka z Mladé Boleslavi byla vybrána na monumentální pouť taky tak trochu z nostalgie a z vděčnosti - léta trpělivě snášela vyvádění uřvaných potomků a tuny různého nákladu. Rodinný klenot předávaný z generace na generaci si proto poslední velkou cestu zaslouží. A my v Objektivu nabízíme závěrečné kapitoly putování.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST