Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Chorvatsko

Loď a kolo

Čeká nás cesta po Chorvatsku. Navštívíme hned několik malebných míst. Uprostřed zimy vás naše reportáž jistě potěší a alespoň trochu zahřeje. První místo, kde se zastavíme, bude bývalá rybářská osada Milna, dnes tam míří hlavně jachty. A právě na jedné z nich se teď spolu s posádkou budete moci projet i vy. Obdivovat budete moci přírodní krásy, ale i jiná zajímavá místa, jako třeba úkryt pro lodě a ponorky postavený jugoslávskou armádou před 40 lety. Podíváme se ale třeba i na nejznámější chorvatskou pláž. Anebo do místa, kde se nachází takzvaná česká vila, proč česká? Dozvíte se. A na své si přijdou i milovníci cyklistiky, v Chorvatsku jsou totiž přímo parádní trasy a prý vhodné i pro úplné začátečníky.

videoChorvatsko: loď a kolo
...
video video

Chorvatsko: loď a kolo

Mapa

Indie

Vlaky

Zážitek nemusí být vždy příjemný, ale vždycky musí být silný. To je podle cestovatelů stará pravda. A jak říká jeden z našich přispěvovatelů Ivan Brezina, tak tuhle starou pravdu si uvědomíte při cestování indickou železnicí. Máte tam na výběr: na cestu se můžete vydat superluxusním turistickým vlakem, který má honosný název - Palác na kolech, ochudíte se tím ale o cennou zkušenost, kterou vám bezesporu zajistí jízda třetí třídou. A dalším parádním zážitkem pak jistě musí být cesta po pravděpodobně nejromantičtější parní trati světa, která vede přímo pod zasněženými vrcholy Himalájí. Ale pěkně popořadě, nejprve je třeba si koupit jízdenku.

videoIndie: vlaky
...
video video

Indie: vlaky

Mapa

Švýcarsko

Curych

Opustíme vlaky, teď nás bude zajímat městská hromadná doprava. A né ledajaká, ale hned ta nejlepší na světě. Alespoň podle kolegy Davida Miřejovského. Míříme do Zurychu. Když tam byl David naposledy, tak mu to nedalo a pro Objektiv tam natočil reportáž o tom, co na tomto městě obdivuje. A možná se budete divit, ale je to právě již zmiňovaná městská hromadná doprava. Do Švýcarska se na systém veřejné dopravy jezdí dívat odborníci z celého světa. David tvrdí, že je to nejpropracovanější systém z celé země. Posuďte sami.

videoŠvýcarsko: Curych
...
video video

Švýcarsko: Curych

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST