Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Filipíny

Boracay

Míříme na Filipíny a nabízíme jeden z největších sluncem prozářených klenotů ostrovní země – pláž Boracay. Znalci tenhle kousek pobřeží, který zdatně konkuruje podobným destinacím v Jihovýchodní Asii, Karibiku nebo Indickém oceánu, řadí k nejkrásnějším na světě. Nakonec, kdo se třeba rád potápí, zná tohle místo dobře alespoň z bedekrů. Ale kromě nekonečného lenošení a podvodních hrátek se na Boracaji dá provozovat i spousta další věcí, třeba adrenalinový kiteboardnig. Nepředbíhejme, ale protože tohle vše má pro nás v barvě publicista a plážový inženýr Pavel Zvolánek.

videoFilipíny: Boracay
...
video video

Filipíny: Boracay

Mapa

Albánie

Tirana a Durres

Albánie, nebo-li – řečeno s německým spisovatelem Karlem Mayem tajemná země Škipetarů, už zdaleka není tak tajemná jako dřív. Možná pořád neklidná, přesto přitahuje čím dál tím víc turistů a otevírá se světu na všech frontách. Zatím ale stále patří k nejméně probádaným místům starého kontinentu. Většina cestovatelů míří do panenských albánských hor, my v následující reportáži ochutnáme atmosféru dvou největších albánských měst – Tirany a Durresu.

videoAlbánie
...
video video

Albánie

Mapa

Řecko

Chios I

Řecký ostrov Chios je vzdálený od pobřeží Turecka jen pár kilometrů. V době svého největšího rozkvětu byl považován za „ráj orientu“. I dnes je tak trochu výjimečný. Zatímco mnohé řecké ostrovy jsou dnes pod značným vlivem cestovního ruchu, Chios si stále drží svou původní tvář v podobě malebných středověkých vesniček. Ostrov dal světu také několik významných osobností. Narodil se tu hudební skladatel Mikis Theodorakis nebo bývalý ministerský předseda Řecka Andreas Papandreou.

videoŘecko: Chios I
...
video video

Řecko: Chios I

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST