Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Rumunsko

Silvestr

Jak jste strávili Silvestra? Tak schválně, zkusíme to: byly chlebíčky, šampaňské, obložené mísy… Anebo jste vyrazili do ulic? Ať už to bylo jakkoli, doufám, že se vám oslava příchodu nového roku povedla a řádně jste si to užili. My vás teď s Objektivem zavedeme taky na oslavu Silvestra, ale na úplně jinou, než jste zvyklí. Míříme do jednoho z nejodlehlejších koutů Evropy. Na úzkorozchodnou parní železnici v lesním údolí na hranicích Rumunska s Ukrajinou.

videoRumunsko: silvestr
...
video video

Rumunsko: silvestr

Mapa

Finsko

Rovaniemi, Santa

Když je příliš velká zima, musí tu jezdit na kole nebo jít pěšky, protože zamrzá nafta v autech. I takové starosti mají obyvatelé největšího města v Evropě. Jednou za rok tu nezapadá slunce a jednou za rok také ani nevyjde. Ulice tu mají zvláštní ráz, jsou ve tvaru sobích parohů. Na univerzitě se vyučují trochu jiné předměty než kdekoliv jinde. Zkrátka typické pro oblast severního polárního kruhu. A ještě jedna perlička – nedaleko odtud bydlí, víte kdo… Santa Claus. U nás svůj boj s tradičním Ježíškem rozhodně nemůže vyhrát, ale milionům dětí po celém světě o Vánocích naděluje dárky právě Santa Claus. A vy teď v Objektivu uvidíte, jak vypadá místo, kde údajně žije.

videoFinsko: Rovaniemi, Santa
...
video video

Finsko: Rovaniemi, Santa

Mapa

Egypt

Koptské vánoce

Jak vypadají koptstké vánoce? V čem se liší od těch našich? Kdy se přesně slaví? To všechno se teď dozvíte. V dnešní době tvoří Koptové křesťanskou menšinu hlavně v Egyptě. Setkáte se s nimi i v jiných státech, ale spíše vyjímečně. A právě do Egypta nás zavede Hana Scharffová, která pro vás zachytila jedinečnou atmosféru koptských Vánoc. Slaví se o něco později, než jsme zvyklí, až na začátku ledna. A jak přesně? To už vám prozradí sama Hanka.

videoEgypt: Koptské vánoce
...
video video

Egypt: Koptské vánoce

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST