27 minut

2. ledna 2011

Obsah dílu

Francie: čokoláda — USA: Las Vegas

Části dílu

00:55
Francie: čokoláda
  A teď už na jihozápad Evropy do země, která je nezpochybnitelnou velmocí, pro mnohé absolutní jedničkou gastronomie. Ano, jsme ve Francii a před námi je téma čokoláda. Určitě víte, že ta pravá – nebo přesněji černá, musí obsahovat určité procento kakaa a jeho obsah nesmí být nijak nízký. Podle francouzských norem je to minimálně pětačtyřicet procent, ovšem čokoláda z dílen opravdových mistrů má kakaa mnohem víc. Spolupracovník Objektivu ve Francii Jan Šmíd se nás v příštích minutách pokusí přesvědčit, že nejen Belgičané, Holanďané nebo Švýcaři, ale ani Francouzi nedají bez dobré čokolády ani ránu.
  10:59
  Soutěž
   Víme, že prazdrojem kvalitní čokolády je kakaovník pravý, ten je z botanické čeledi slézotvarých a v ní má řadu příbuzných – který z plodů k nim patří?
   A) durian
   B) makadam
   C) kokos
   11:33
   USA: Las Vegas
    Světová metropole zábavy, město hříchu, hlavní město druhé šance a nejžhavější obec ve sluncem rozpálené Nevadě. Jsme v centru okresu Clark – v Las Vegas. Ve městě naprosto nepřehlédnutelném už svým historickým příběhem. Kdysi bylo skoro neviditelným bodem na mapě Mexika, pak jej získaly USA a od Indiánů konvertovaným k Mormonům se přes nájezd elitních gangsterů přeneslo až k turistickému průmyslu a davům návštěvníků z celého světa. Letos je to mimochodem přesně 100 let, kdy se Las Vegas stalo městem. Po zcela současných příbězích v jeho ulicích, ale hlavně pod nimi pátral náš americký zpravodaj Michal Kubal.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    9. ledna 2011

    Objektiv na sociálních sítích

    Napište nám