Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
ArgentinaBrazílie

Vodopády Iguazú

Teď už míříme na hranice mezi Brazílií a Argentinou. A začneme prastarou legendou. Bylo to asi takhle: Bojovník jménem Caroba z kmene Quaraní ve své kanoi unesl svou lásku – krásnou Naipur. Jak už to tak ale bývá nebylo to jen tak. Zamiloval se do ní totiž také pán pralesa. Když zjistil, co má mladý bojovník za lubem, nechal před mladou dvojicí propadnout dno řeky. Oba milenci se zřítili do propasti a Naipur se proměnila ve skálu, z jejího miláčka se stal strom. Tak takový je příběh vodopádů Iguazů. Víc už nám o nich prozradí náš spolupracovník Jan Mašát.

videoBrazílie/Argentina: vodopády Iguazú
...
video video

Brazílie/Argentina: vodopády Iguazú

Mapa

Rusko

Kazaň

Představte si, že známá moravská cukrovinka zvaná štramberské uši je vzpomínkou na doby, kdy Moravu pustošili Tataři a svým zajatcům uřezávali uši. Kruté, co říkáte. Dnešní Tataři zdaleka nejsou tak nebezpeční. Když jim prý třeba vyprávíte o česká zálibě v tatarském bifteku, tak jen nechápavě vrtí hlavou. Dokonce nikdy neslyšeli o nikom, kdo by jedl syrové maso. Tatarstán je autonomní republikou Ruské federace a jeho kultura momentálně zažívá velké obrození. Pro cestovatele je určitě jednou z nejzajímavějších částí Ruska. Vydala se tam i naše moskevská zpravodajka Barbora Šámalová.

videoRusko: Kazaň
...
video video

Rusko: Kazaň

Mapa

Francie

Hospice de Beaune

Každým rokem se v malém mestečku Bon v Burgundsku draží víno. Jistě si říkáte – a co je na tom neobvyklého. V tomto případě se ale jedná o dražbu zcela vyjímečnou. Už jen to, že letos se konala už po stopadesáté. Na světě neexistuje významnější charitativní projekt podobného typu, v němž by víno hrálo takovou roli a kde by výtěžek šel na pomoc nemocnicím. Přímo v Bon natáčel spolupracovník Objektivu Jan Šmíd.

videoFrancie: hospice de Beaune
...
video video

Francie: hospice de Beaune

Mapa

Švýcarsko

Advent v Zurichu

Máme poslední adventní neděli. A v tento slavnostní čas se podíváme do Švýcarska, jak prožívají Advent tam. Vezme nás tam kolega David Miřejovský. A jaké jsou jeho poznatky? Švýcarský Advent je o čokoládě, svařeném víně, ale je také nečekaně střízlivý. Uvidíte sami. Míříme přímo do centra Zurichu.

videoŠvýcarsko: Advent v Zurichu
...
video video

Švýcarsko: Advent v Zurichu

Mapa

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 P ST