26 minut

12. prosinec 2010

Obsah dílu

Thajsko: Ko Tarutao — Španělsko: řeka Ebro — Libanon: okolí Bejrútu — Indie: přes Himaláje II

Části dílu

01:04
Thajsko: Ko Tarutao
  Největší přírodní rezervace v jihovýchodní Asii, to je národní park Tarutao. Najdete ho v Andamanském moři u pobřeží jižního Thajska, nedaleko hranic s Malajsií. Park chrání až 25 % všech mořských ryb, třeba žraloky, delfíny, nebo rejnoky. Zajímavostí je, že kromě strážců národního parku byste tu nikoho jiného nenašli. Žádné hotely, bary, nebo zábavní centra, to ani náhodou. Pouze klidná, čistá, nádherná příroda.
  06:34
  Španělsko: řeka Ebro
   Nejdelší španělskou řekou je Ebro. Měří téměř tisíc kilometrů. Pramení kdesi na severu v kantabrijském pohoří, dál teče úrodnou aragonskou kotlinou. Ve středověku tvořila řeka přirozenou hranici mezi islámským a křesťanským světem. Do historie se zapsala i během občanské války, protože se právě tady rozzuřila rozhodující bitva mezi fašisty a republikány. S Objektivem zamíříme do široké delty řeky Ebro, kde odevzdává svoji vodu Středozemnímu moři.
   12:03
   Libanon: okolí Bejrútu
    Okolí hlavního města Libanonu Bejrútu je typické svým přímořským a současně vysokohorským prostředím. Obyvatelé metropole tak mají takřka ideální podmínky k výletům. Co víc si přát. S Objektivem se teď podíváme na jedno oblíbené poutní místo Harissa a také do nedalekých jeskyní Džejta. Ty dokonce mají ambice stát se jedním ze sedmi přírodních divů světa. Ale ať už hlasování dopadne jakkoliv, rozhodně stojí za návštěvu.
    17:36
    Soutěž
     Víte, co v překladu znamená název jeskyně Džeita?
     A) divoký kras
     B) řvoucí vody
     C) hluboké potoky
     18:13
     Indie: přes Himaláje II
      Máme pro vás pokračování expedice Across Himalaya, která si dala za cíl 600 km dlouhý úsek po úpatí nejvyšších hor světa. A teď to podstatné – letí se na paraglidech. Uvidíte další dechberoucí záběry odvážných pilotů. Takže: nezbývá než počkat na ten správný vítr a vzhůru do oblak.
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      19. prosinec 2010

      Objektiv na sociálních sítích

      Napište nám