26 minut

5. prosince 2010

Obsah dílu

Indie: Darjeeling čaj — Turecko: Mikuláš — Itálie: Trento

Části dílu

00:53
Indie: Darjeeling čaj
  V indickém Dádrdžílinku se čaj pěstuje už od roku 1841, a pokud se o čaji chceme něco dozvědět, jsme na správné adrese. Dádrdžílink často bývá označován jako „šampaňské mezi čaji“. Řada znalců skutečně tvrdí, že právě tady se rodí nejkvalitnější a nejchutnější a také nejproslulejší nápoj z lístků čajovníku. Zveme vás na výlet do indického svazového státu Severní Bengálsko, na tibetsko-nepálské hranice, a je na vás, abyste rozhodli.
  08:19
  Turecko: Mikuláš
   Celý svět jej zná jako Santa Clause a hlavně děti si myslí, že žije na Severním pólu. My v Česku víme, že správně je to Mikuláš a dárky nosí dětem už začátkem prosince. Ať tak či onak, mnozí z nás by tohoto hrdinu umístili nejspíše někam za polární kruh. Santa či Nikolas a nebo Mikuláš ale patří úplně jinam. Historická postava inspirující advent i vánoce patří do dnešního Turecka a my vás právě tam zavedeme.
   14:11
   Soutěž
    Zůstáváme v Turecku a zajímá nás, jak se řekne turecky Santa Klaus?
    A) Noel Baba
    B) Ali Baba
    C) Baba Jaga
    14:45
    Itálie: Trento
     Nakonec míříme na sever apeninského poloostrova do Monte Bondone v jižním Trentinu. Tuhle oblast, kam jezdí lyžovat mnoho Čechů, pro nás objeví Lucie Chvojková. Lyžím se při návratech do Trentina tentokrát striktně vyhýbala a jsme si jistí, že nelitovala a litovat určitě nebudeme ani my – seznámí nás s tajemstvím místního vína, skvělé kuchyně a taky nám třeba prozradí, jak nastartovat správné italské odpoledne a večer.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     12. prosince 2010

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám