Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Polsko

Kazimierz

Nejprve se vydáme na místo, kde nás Mirek Karas určitě přesvědčí o tom, že má s Polskem známost opravdu intimní, do města Kazimierz Dolny v Pulawském vojvodství na jihovýchodě země. Vždyť tady absolvoval své první polské rande. Jak se ale za malou chvíli přesvědčíte, to pro nás rozhodně není jediný důvod k návštěvě Kazimierze a jejího malebného okolí.

videoKazimierz
...
video video

Kazimierz

Mapa

Polsko

Vratislav

Kořeny města Vratislavi sahají hluboko do historie. První zmínky o něm jsou starší než 1000 let a stopy prvního osídlení sahají až do pravěku. Vratislav nedaleko za česko-polskou hranicí leží na křižovatce důležitých měst a protínají se tady evropské dějiny včetně těch našich. Do Wroclavi, jak jí říkají sami Poláci, ale nemusíme jen za poučením, ale i za oddychem, jak vám Mirek Karas sám velmi názorně předvede.

videoVratislav
...
video video

Vratislav

Mapa

Polsko

Krakov

A na závěr to nejlepší – staroslavný Krakov. Město, které řada Čechů alespoň jedenkrát za život navštívila a které považuje za důvěrně známé. Tady nás Mirek Karas vyvede tak trochu z omylu. Provede nás starým Krakovem, půjdeme s ním po nejdůležitějších monumentech, ale hlavně po českých stopách, které tu odhalí jen skutečný znalec města.

Mapa

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST