26 minut

14. září 2008

Obsah dílu

Brazílie — Řecko — Francie I — Francie II

Části dílu

01:09
Brazílie: amazonský prales
  Zamíříme do Brazílie, do hlubin amazonského pralesa a hlavní hrdinkou naší první reportáže bude zcela netradičně ryba – ano, nepřehlédli jste se. Ovšem není to jen tak ledajaký živočich, jinak bychom mu tolik prostoru v Objektivu určitě nevěnovali. Jde o arapaimu gigas, jednu z největších sladkovodních ryb, vzácnou a velmi užitečnou. Úspěšně ji chová jen několik velkých akvárií na světě a vydat se za ní do divočiny, to je opravdové dobrodružství i pro ostříleného rybáře.
  07:01
  Řecko: ostrov Lesbos
   Hornatý ostrov sopečného původu, osmý největší ve středomoří, s termálními prameny téměř na každém kroku – to je řecký Lesbos. Známý asi hlavně díky slavné rodačce, antické básnířce Sapfó; ta může za to, že z názvu ostrova byl odvozen termín pro homosexuální vztah žen. To ovšem místní jen neradi slyší. Mnohem více se chlubí jiným unikátem – jde o velmi vzácný přírodní úkaz – zkamenělý les.
   13:02
   Francie I: po stopách umělců
    Alespoň jednou za život by do toho kraje chtěl zamířit snad každý malíř. I my máme důvod věřit, že právě tady mohou vyrůst velcí umělci. Nejméně dva opravdoví géniové malířského plátna jsou toho důkazem – Paul Cezanne a Vincent van Gogh. Tušíte správně – míříme do Provence, pro mnohé nejkrásnějšího kouta Francie. A vydáme se právě po stopách těchto dvou uměleckých titánů.
    20:36
    Francie II: šampaňské
     Objektiv osobně to je naše nová rubrika. Osobní zážitky z cest vám v ní zprostředkují ti nejpovolanější, zahraniční zpravodajové ČT. Pokud si představujete, že se naše korespondenta Barbora Šámalová v Bruselu dnes a denně pracně lopotí s evropskou agendou, jste velmi blízko skutečnosti. I ona si však naštěstí může dovolit malý odskok od rutinních povinností a v tomto vydání nás sama pozve na šampaňské, ale pozor na pravé šampaňské.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     21. září 2008

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám