Objektiv

21. září 2008

26 minut

21. září 2008

Obsah dílu

Indonésie — Řecko — Mexiko — Slovensko

Části dílu

01:10
Bali: rybí trh
  Indonésie, ostrov Bali a neuvěřitelné množství nejroztodivnějších druhů ryb – tak přesně to nás čeká v první reportáži. Troufám si tvrdit, že ani v nejdivočejších představách si nedovedete vykreslit takový rybí trh, jaký za chvíli uvidíte. Za jediný den se tam prodá na 500 kilogramů rybího masa – není proto divu, že brány trhu se otvírají už ve čtyři ráno a tamní rybáři – aby vůbec stihli takové množství ryb ulovit – tráví na moři opravdu hodně času.
  06:40
  Lesbos: ouzo
   Trávili jste letošní nebo některou z předešlých dovolených v Řecku? Ano? Tak to jste možná i ochutnali tamní typickou pálenku – ouzo. Chutnala vám? A tušíte, odkud přesně tahle anýzovka pochází? Jednu z nejlepších pálí na ostrově Lesbos. A právě tam míříme. Na ostrově jsou rozesety desítky výrobců tohoto typického řeckého nápoje, nejvíc jich je na dostřel od městečka Plomari. Typická vůně ouza tu je cítit na každém kroku.
   12:38
   Mexiko: loutkoherci
    Kdo by neznal klasickou českou pohádku Honza málem králem, známe ji nejspíš všichni. Teď se ale vypravíme snad na to nejneuvěřitelnější místo, kde tuhle pohádku nejen znají, ale i hrají s vlastnoručně vyrobenými dřevěnými loutkami. Míříme do Mexika. Tamní loutkoherci se dokonce pokouší mluvit lámanou češtinou. A nejen český Honza tam okouzlil dětské diváky. Obživl tam dokonce i tajemný Golem.
    17:45
    Bratislava: Zeď nářků
     Objektiv osobně – to je nová rubrika, ve které se vám tak trochu v jiném světle představí naši stálí zpravodajové. Tentokrát má slovo Olga Baková. Naše zpravodajka v Bratislavě. A troufám si tvrdit, že vám svou reportáží vezme dech. Tato bratislavská rodačka vás totiž vezme na místo, které je hned po Zdi nářků druhým nejvýznamnějším místem pro ortodoxní židy. Že jste vůbec netušili, že něco takového se skrývá v nám tak dobře známé Bratislavě? Tak to budete asi hodně překvapeni.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     28. září 2008

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám