27 minut

7. září 2008

Část: Chorvatsko: putování na jachtě

Obsah dílu

Indonésie — Velká Británie — Chorvatsko — Nizozemsko

Části dílu

01:25
Indonésie: varani komodští
  Na úvod se přeneseme bezmála přes půl světa, celých 18 tisíc kilometrů až na jihovýchod Asie, do Indonésie. Do národního parku, který se stal součástí světového dědictví UNESCO. Určitě i proto, že jen tady můžete ve volné přírodě potkat varany komodské, zvané také komodští draci. Mohutní ještěři vypadají na první pohled možná dost letargicky, ale věřte, že jsou to zvířata nadmíru zajímavá.
  06:53
  Velká Británie: beefeateři
   Od roku 1485 tuhle práci dělali zcela výhradně muži. Vydrželo jim to bez větších problémů až donedávna. Takže vlastně neexistoval žádný rozumný důvod cokoli měnit, řekl by asi kovaný konzervativec. V londýnském Toweru ale měli jiný názor, a tak uniformu beefeatera, tedy strážce pevnosti, propůjčili konečně i ženě. Jak se ve staroslavném sídle králů ale i kdysi obávaném žaláři osvědčila, se dozvíte v následující reportáži.
   12:50
   Chorvatsko: putování na jachtě
    Chorvatsko je neoblíbenější letní zahraniční destinací českých turistů. Řada z nich může určitě říct, že je na Jadranu jako doma a mnozí také od dovolené čekají víc, než jen hotel a pláž. Stále oblíbenější jsou putování na jachtě. Plavit se můžete od jara do podzimu. Dokonce i dnes. Objektiv má pro vás tip na jednu velmi zajímavou trasu, na níž na vás čeká mimo jiné několik tajemných pevností. Začínáme v Biogradu na Moru.
    17:36
    Nizozemsko: pláž v Scheveningenu
     Objektiv má pro vás novinku – Objektiv osobně. To je nová rubrika, v níž vám zahraniční zpravodajové ČT budou ukazovat svět opravdu zblízka. To, že by se naše reportérka Eva Hrnčířová při zahájení procesu s Radovanem Karadžičem nějak nudila, se rozhodně nedá říct. Přesto se nám jí podařilo přemluvit, aby si udělala malou pauzu. Zůstala sice v Haagu, ale odskočila na největší a asi nejznámější nizozemskou pláž v Scheveningenu. Uprostřed parného léta si tady můžete připadat třeba jako v Itálii. Ale i po zbytek roku se tu dá příjemně prolenošit celý den a dokonce i noc.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     14. září 2008

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám