26 minut

23. prosinec 2007

Část: Jordánsko: svatá země

Obsah dílu

Peru — Brusel — Rakousko — Jordánsko

Části dílu

01:13
Peru: Vánoce
  Stejné a přeci jiné, takové jsou Vánoce v Peru. Na opačné polokouli, v zemi vzdálené víc než 10 tisíc kilometrů vzdušnou čarou. V zemi nesmírně rozmanité, kde jsou pouště, pralesy i velehory. Co by nás ale na Peru mohlo zajímat právě o Vánocích? Například pozoruhodná skromnost místních lidí a opravdové zaujetí pro význam svátků. A taky temperament a emoce, které u nás patří spíš k bujarým oslavám Silvestra.
  07:03
  Brusel: vánoční trhy
   A teď se vrátíme zpátky domů, do Evropy. Do jejího správního střediska, do belgické metropole Bruselu. I tady dobře vědí, co jsou tradice. A nutno říct, že tady jsou hodně podobné těm našim. Jen na štědrovečerní tabuli se namísto kapra se salátem servíruje pečený krocan s brusinkami. Ozdobou belgických vánoc jsou pak trhy, které se konají snad v každém městečku. Ty nejkrásnější najdete přímo v srdci Bruselu.
   14:14
   Rakousko: hudba
    Když se řekne Rakousko a hudba... každému určitě jako první vytane na mysli jméno Mozart. Jeho dílo je světoznámé. Jistě ale nemělo lehkou cestu do světa, alespoň ve srovnání s jednoduchou, ovšem podmanivou melodií, která poprvé zazněla na Štědrý den roku 1818 v Oberndorfu u Salzburgu. Pokud se vám ještě nevybavila, nezoufejte, vsadíme se o cokoli, že ji dobře znáte.
    18:44
    Jordánsko: svatá země
     Pod pojmem Svatá země si každý automaticky vybaví Izrael a Palestinu. Ale přitom i na území dnešního Jordánska lze objevit mnoho míst spojených s biblickými příběhy. Ty sahají historicky hlavně před dobu vánočních svátků, také ale za ni. Cesta na východ od Jordánu ovšem není zas tak notoricky známá a věříme, že o svátcích pro vás bude příjemnou inspirací.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     30. prosinec 2007

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám