Řekli v Událostech, komentářích


Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek /ČSSD/ o demisi vlády

3. 5. 2017

Jenom abych to upřesnil, protože tady zazněla taková informace, která není úplně přesná. Pokud vím, tak zítra pan premiér navštíví prezidenta a informuje ho o tom, že je připraven zhruba v polovině května tu demisi podat.

Přejít na obsah dílu


Daniel Kroupa o fenoménu Jánošíka a Andreji Babišovi

13. 2. 2017

Tenhle fenomén funguje prakticky všude, kde se ztratila srozumitelnost té politiky a kde se lidé chtějí vymezit vůči té standardní politice. Ty příčiny jsou ale různé.

Přejít na obsah dílu


Pavel Telička /nestr. za ANO/, místopředseda Evropského parlamentu, k Donaldu Trumpovi a jeho politice:

9. 2. 2017

Vidím tady zásadní kvalitativní změny. V tuto chvíli tu máme prezidenta, který jde proti tomu, co Amerika vždy představovala: svoboda, otevřenost a teď nemluvím o migraci, ale třeba o ekonomických vztazích.

Přejít na obsah dílu


Alexandr Vondra /ODS/, bývalý ministr obrany, k brexitu:

9. 2. 2017

Tragická nepřipravenost české strany a potažmo celé kontinentální Evropy na tu situaci. Já jsem zatím neviděl žádnou studii, kde bychom jsme se zabývali tím, kde jsou naše zájmy a bolavá místa.

Přejít na obsah dílu


Martin Lank /Úsvit-NK/ o kybernetických útocích

8. 2. 2017

Pro mě je tam důležité ten signál, že ty útoky se tady dějí, a že rozhodně někomu za to, aby na nás útočil, stojíme.

Přejít na obsah dílu


Stanislav Huml /ČSSD/ k výroku Miloše Zemana o útocích hackerů na ministerstvo zahraničních věcí

8. 2. 2017

Miloš Zeman je pověstný svými bonmoty, tak chtěl okomentovat i toto. My jsme taková přátelská strana, myslím ke vztahu k Miloši Zemanovi, tak jsme si vysloužili bonmot. Já to nevidím jako dramatické, ale upřímně řečeno, pokud se opravdu někdo dostal jenom do schránek úředníků tak to není žádné drama. Já to ani nepovažuji za útok, abych se přiznal. Opravdu ne.

Přejít na obsah dílu


Luboš Dobrovský o NATO a jeho budoucnosti

7. 2. 2017

NATO má spoustu nedostatků. A já doufám, že pod tou výhrůžkou, kterou jsme slyšeli z úst Donalda Trumpa, najde způsob, jak se modernizovat a jak posílit svou sílu proti konkrétní militární vnější hrozbě.

Přejít na obsah dílu


Ladislav Okleštěk /ANO/, předseda Krajské organizace hnutí v Olomouckém kraji řekli v Událostech, komentářích:

6. 2. 2017

„Každý odstupující hejtman má tři platy. Myslím dostačující platy na to, aby funkci slušně a čestně předal. Nepotřebuje na to další bonusy v podobě nějakých smluv a 45 000 měsíčně. Já myslím, že za 150 000 předat něco je pěkné, je to příjemné pro toho předávajícího. Ale my takoví nejsme. Hejtman s námi vůbec nekomunikoval nějakou takovou smlouvu, pustil se do toho sám od sebe. Nebavil se s vedením, nekomunikoval se svými náměstky, nekomunikoval se členy rady na toto téma vůbec.“

Přejít na obsah dílu


Roman Sklenák /ČSSD/, předseda poslaneckého klubu strany, o vulgárním výroku Bohuslava Sobotky:

3. 2. 2017

„Já bych neřekl, že mu to někdo napsal. Jak znám pana předsedu, tak tyto komentáře na sociálních sítích píše sám. Já si myslím, že to spíš bylo vyvoláno tím, že když uvažoval o tom, o kom ten výrok je, tak se nechal inspirovat. Důležitější je obsah sdělení a na co chtěl pan premiér poukázat.“

Přejít na obsah dílu


Humam Hamoudi, 1. místopředseda iráckého parlamentu o rozhodnutí Donalda Trumpa

31. 1. 2017

Vzkaz v tomto rozhodnutí je, že je proti Arabům a muslimům nařknutí od terorismu, což je úplně něco jiného, což patří ISIS. Je rozdíl mezi náboženstvím a terorismem. Protože se nespravedlivě označují všichni muslimové za teroristy.

Přejít na obsah dílu