Témata: Spory o očkování a testování; Aktuální epidemické situace v Evropě a ve světě; Roman Janoušek nastoupil do vězení; Jak Češi vnímají klimatickou změnu?; 70 let éry zvířat ve vesmíru; Moderuje: Jakub Železný

Obsah dílu

Přehrát vše

Spory o očkování a testování

Očkovat se povinně nebude - říkají premiér a ministr zdravotnictví. Na konci bezplatného testování pro veřejnost ale vláda trvá. Je to nepřiměřený nátlak a riziko pro další vývoj epidemie - jak tvrdí opozice? A jak vnímat šíření nákazy mezi olympijskými sportovci? Zeptáme se dvou lékařů a poslanců, Julia Špičáka /ANO/ a Vlastimila Válka /TOP 09/, ale přidáme i globálnější pohled na věc se šéfem českého zastoupení WHO Srdanem Matićem.


Roman Janoušek nastoupil do vězení

Odsouzený Roman Janoušek je zpátky ve vězení - po 5-tiletém přerušení trestu ze zdravotních důvodů. Proč to muselo být se soudním příkazem a vyhlášeným pátráním, když vzápětí nastoupil k trestu dobrovolně? Naše další téma s reportérkou ČT Adélou Paclíkovou.


Jak Češi vnímají klimatickou změnu?

Jak Češi vnímají klimatickou krizi a co jsou ochotni udělat pro její zvládnutí? Probereme s autorem nového výzkumu Janem Krajhanzlem z Katedry environmentálních studií Fakulty sociálních studií MU.


70 let éry zvířat ve vesmíru

A na závěr příběh dvou psích průkopníků - před 70 lety začala éra zvířecích letů do vesmíru. Připomeneme si ji s redaktorem Kosmonautix.cz Ondřejem Šrámkem.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD
ŽánrMagazín