13. duben 2021

Část: Kompetence v zahraniční politice

Obsah dílu

Vládní rošáda v krizové době — Kompetence v zahraniční politice — Práce ministra kultury v koronavirové době — Očkování jako politické téma

Části dílu

00:04
Úvod
  01:40
  Vládní rošáda v krizové době
   Ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím nechce přejít na resort zahraniční, jak by si přál jeho stranický šéf Jan Hamáček. Zaorálek má k fungování ministerstva, v jehož čele skončil Tomáš Petříček, výhrady. Téma rozebereme se sociálním demokratem Jiřím Dienstbierem a šéfem lidovců Marianem Jurečkou.
   23:51
   Kompetence v zahraniční politice
    Zaorálek si myslí, že se ministerstvo zahraničí zbavilo kompetencí ve prospěch premiéra a také prezidenta. O názor požádáme diplomata a někdejšího ministerského náměstka Jiřího Schneidera a dva politické komentátory – Petra Honzejka z Hospodářských novin a Patrika Eichlera z Listů.
    32:13
    Práce ministra kultury v koronavirové době
     Práci Lubomíra Zaorálka a očekávání od jeho případného nástupce zhodnotíme s ředitelem Národního divadla Janem Burianem.
     40:13
     Analýza: Náměstek ministra vnitra ministrem zahraničí?
      52:47
      Krátce
       53:49
       Očkování jako politické téma
        A pak se podíváme na vakcíny a zejména tu ruské výroby - Sputnik V. Právě o té se hovoří jako důvodu, který stál nejen za odvoláním ministra Petříčka, ale také jeho kolegy ze zdravotnictví Blatného. Poslední téma rozebereme s imunology – Václavem Hořejším a Vojtěchem Thonem.
        Přehrát celé video
        Stopáž60 minut
        Další díl
        14. duben 2021

        Přehled dílů

         

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám