Témata: Návrat žáků do škol a testování, Situace v nemocnicích, Práce hasičů v době pandemie, Potraty v Polsku a v Česku; Moderují: Marcela Augustová a Linda Bartošová

Obsah dílu

Přehrát vše

Návrat žáků do škol

1. březen jako začátek postupného návratu žáků do škol je v ohrožení. Stát shání testy, které mají být vstupenkou do tříd. I když: Nemění pohled na věc soudní verdikt, který nařídil obnovit denní výuku na pražském gymnáziu? Rozebereme s našimi hosty: místopředsedou hnutí Petrem Gazdíkem /STAN/ a místopředsedou sněmovního výboru pro vzdělávání Karlem Raisem /ANO/. Na návrat dětí do škol se zeptáme i Karla Morice, člena Stálé konference ředitelů a ředitele ZŠ a MŠ Ludgeřovice.


Přetížené nemocnice

Nemocnice se blíží absolutnímu vyčerpání varovalo ministerstvo - mohlo by nastat do tří týdnů. V nemocnicích leží přes šest a půl tisíce lidí, víc než 1300 ve vážném stavu. Z nemocnic přitom hlásí, že na jednotkách intenzivní péče oproti podzimu přibývají mladší ročníky. Jaká je atmosféra v nemocnicích a jaký je výhled? Téma pro naše další hosty, primáře covidového oddělení nemocnice Sokolov
Martina Straku a hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu /SLK/.


Hasiči v koronavirové době

Hasiči rozvážejí respirátory, vakcíny, pomáhají s transportem pacientů i s převozem nebožtíků. Jakoby se bez nich v covidové době nic nepohnulo. Dojem nebo realita? Zeptáme se jednoho z velitelů, náměstka generálního ředitele HZS ČR Františka Vavery.


Polské ženy a interrupce v Česku

A nakonec zamíříme za našimi dalšími sousedy - Poláky. Tedy spíš Polkami. Ty totiž začaly ve větším počtu dojíždět na české kliniky kvůli interrupcím. O situaci si popovídáme s Katarzynou Byrtekovou z organizace Cioca Czesia.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD
ŽánrMagazín